Pas Oriola Marashit, një tjetër modele shqiptare “pushton” pasarelat e “Guess”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Oriola Marashi ka lidhur një kontratë me markën më të njohur të veshjeve dhe aksesorëve “Guess” në tetor të vitit të kaluar. Modelja shqiptare ka pasur nderin të hapë sfilatën e “Guess” me një nga veshjet e saj të preferuara. Ylli ndau në Instagram disa video duke u përgatitur nga grimierët për spektaklin, ndërkohë që ajo nuk ngurroi të shkëpusë disa çaste nga momentet parapërgatitore.

Modelja ka qenë edhe më herët pjesë e sfilatave të “Guess” dhe debutimin e saj të parë për firmën e pati disa muaj më parë. Fama e saj i ka kaluar prej kohësh kufijtë shqiptarë dhe sot është një nga modelet më të kërkuara edhe jashtë vendit. Marashi ka bashkëpunuar po ashtu me disa marka të njohura veshjesh.

Tani është momenti i ish-Missit shqiptar dhe modeles së njohur, Megi Luka që të bëhet pjesë e pasarelave të ”Guess”. Këtë lajm e dha vetë modelja nëpërmjet rrjeteve sociale, ku ndau me ndjekësit e saj disa foto nga zyrat e “Guess”, krahas së cilave shkruante:

“Po, një aventure të re! Faleminderit Paul Marciano, Guess.” Kujtojmë se Megi Luka u shpall Miss Universe Albania në vitin 2015.


Të fundit

Messi e pret krahëhapur, Barcelona i rezervon vendin Kun Agueros

Sulmuesi Sergio Aguero, shënuesi më i mirë te Manchester City me 258 gola të realizuar, pas një dekade ka...

“Fajin e ka shoqëria, mos besoni këdo”, Stresi rrëfen të vërtetën e vrasjes së 27-vjeçarit

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën pak ditë më parë, pas vrasjes së 27-vjeçarit Mehmet Qema (të njohurit të shumë VIP-ave) në rrugën “5...

Përplasje mes bandash në rrugë, goditje me shkopa bejsbolli e dhunë barbare

Dy banda janë përplasur mes tyre në Liverpool të Britanisë së Madhe. Në pamjet e publikuara nga mediat, shihet, se anëtarët e bandave kanë përplasur...

U ekzekutua në mënyrë mafioze në Vlorë/ Gazetari zbulon: Bledar Birçaj ka qenë edhe drejtor banke, u pushua se…

Biznesmeni Bledar Birçaj u vra në Vlorë dy ditë më parë në lagjen “Hajro Çakëri” në një atentat të mirëorganizuar. Viktima po udhëtonte me makinën...

Vrau shokun e tij, prokuroria kërkon burg për Marjus Demën

Prokuroria e Tiranës i ka kërkuar Gjykatës që të caktojë masën ‘arrest me burg’ për Marjus Demën me akuzën e vrasjes me dashje të...

Lajme të tjera

Web TV