Subjekte të OFL/ Arrestohet për drogë ish-kryeplaku në Korçë bashkë me djalin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ndalohen nga policia e Korçës tre persona. Gjykata e Korçës ka nxjerrë vendimin për “arrest me burg” për ish-kryeplakun e Podgories Arben Pilinci, djalin e tij Orlind Pilinci, të dy subjekte të OFL si dhe shtetasin Erald Mucelli, nga fshati Vreshtas.

Këta shtetas kanë qenë në përgjim dhe nën hetim nga prokuroria në bashkëpunim me drejtorinë e policisë vendore Korçë. Arrestimi i tyre lidhet me ngjarjen e ndodhur në Elbasan në datë 4 Qershor 2020, ku u kapën 28.5 lëndë narkotike canabis sattiva dhe u arrestuan 3 shtetas (Teodor Beba, Ildi Dushku dhe Ylli Spaho).

Pas hetimit gjatë gjithë kësaj kohe, përveç 3 shtetasve të mësipërm u ndaluan edhe 3 te tjerët të cilët ishin pjesë e transportit të drogës. Pjesa më e madhe e tyre janë të njohur për policinë, me precedentë të mëparshëm penalë.


Të fundit

Ekstremisti serb kërcënon Kroacinë: Nëse ndërtoni bazë ushtarake në Kosovë, do ta sulmojmë me raketa

Shtimi i forcave kroate në kuadër të KFOR-it në Kosovë dhe keq lajmi i dhënë në media se ministri...

Halim Kosova: Rama më tha se e kam derën e hapur, ndaj i kërkova leje Bashës të kaloja nga krahu tjetër

Mjeku i njohur Halim Kosova, i cili nuk ishte në listat e kandidatëve të Partisë Demokratike për zgjedhjet e 25 prillit, ka folur ditën...

Tronditëse/ Dyshohet se u helmuan nga ushqimi, vdesin tre anëtarë të familjes shqiptare

Tre anëtarë të një familjeje kosovare kanë vdekur në Shqipëri. Vdekjen e tyre e ka konfirmuar kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, përmes një telegrami...

Pamje nga aksidenti shokues/ Momenti kur traileri përplas gruan në bagazhin e makinës së saj (Video)

Një incident i papritur ka ndodhur para një supermarketi në Leçe të Italisë. Një kamion i madh mallrash papritur bëri një lëzivje mbrapa duke...

E rëndë/ Bombë në një shkollë për vajza, të paktën 40 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur

Shpërthime të shumta në një shkollë në kryeqytetin e Afganistanit vranë të paktën 40 njerëz dhe plagosën dhjetëra të tjerë, kryesisht studente femra në...

Lajme të tjera

Web TV