Detaje të reja nga vrasja mafioze e gazetarit grek, çfarë i shqetësoi vrasësit nga zbulimet e Karaivaz

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Autopsia ka zbuluar se gazetari grek Giorgos Karaivaz është goditur me 10 plumba.

Gazetari ka dy dëmtime në kokë, gjashtë në gjoks, një në qafë dhe një plagë mbrojtëse në pëllëmbë që vjen nga përpjekja e tij spontane për të mbrojtur veten.

Më herët, balistika e përfunduar tregoi se arma me 9 vlerësime me të cilën dy autorët me gjakftohtësi vranë gazetarin ishte “e pastër” , domethënë nuk ishte përdorur përsëri në një incident të ngjashëm.

Në të njëjtën kohë, po zhvillohen hetime shteruese nga oficerët e policisë të departamentit të Krimeve kundër Jetës, të cilët flasin për veprime të qëllimshme të autorëve, përpara se t’i japin goditjen e fundit viktimës së tyre.

Njerëzit që kanë marrë përsipër çështjen, flasin për një kontratë vdekje të paguar dhe, ndër të tjera, kthejnë faqen e raporteve të gazetarit për të parë se kë kishte shqetësuar, përmes zbulimeve të tij. Sidoqoftë, ai nuk dukej se kishte frikë nga asgjë dhe as nuk përmendi se po merrte kërcënime.

Kjo është arsyeja pse ai nuk kishte kujdestari policore. Por ajo që tregon goditja vrasëse është se ata nuk donin ta paralajmëronin ose t’i dërgonin një mesazh, por donin ta largonin nga rruga përgjithmonë, si gazetar i kronikës së zezë.


Të fundit

E rëndë në kryeqytet/ Një grua dhunohet për 5 ditë nga pesë meshkuj në një shtëpi të pabanuar

Një grua ka raportuar në polici se një person pa dëshirën e saj e kishte dërguar në një shtëpi...

Vrau shokun e tij, Marjus Dema gënjeu në polici/ Arma me të cilën qëlloi Mehmet Qemën është e tij

Marjus Dema, i cili pak para mesnatës të së hënës, vrau shokun e tij Mehmet Qema te ‘5 maji” në Tiranë, ka gënjyer në...

Qeveria e re/ Rama darkë pune me ministrat: Emrat e rinj që do të vijnë dhe ministritë që preken

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një darkë pune me të gjithë ministrat e qeverisë së tij në vilën qeveritare të Dajtit. Në fokusin e...

E reja dërgohet në gjendje të rëndë në spitalin e e Vlorës, dyshohet se ka pirë fotoksinë

Një 27-vjeçare është transportuar në spitalin e Vlorës, pasi dyshohet se ka konsumuar fotoksinë. Policia njofton se e reja ndodhet në gjendje të rëndë. Informacion...

Bashkëshorti i 20-vjeçares së vrarë në Greqi rrëfen momentet e terrorit: Fëmija qante, dëgjoja gruan duke bërtitur

Bashkëshorti i 20-vjeçares që u vra nga grabitësit në Greqi ka dhënë detaje nga ngjarja tragjike që ndodhi mëngjesin e së martës. 32-vjeçari, i cili...

Lajme të tjera

Web TV