E trishtë/ Tjetër humbje nga bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Koronavirusi ka marrë një tjetër jetë nga radhët e “bluzave të bardha” në Shqipëri.

Spitali Bashkiak “Dr. Stefan Gjoni ” Krujë bën me dije se mjeku psikiatër, Përparim Pengili është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të Covid-19.

Mjeku ka humbur jetën në moshën 72-vjeçare, ndërsa mësohet se ai prej ditësh ishte i shtruar në spitalin Infektiv në gjendje të rëndë.

Deri në shkurt ai ishte në krye të detyrës, por fatkeqësisht nuk e fitoi betejën me virusin vdekjeprurës.


Të fundit

U ekzekutua nga burri me kallashnikov, kjo është Liljana Buzo e cila la pas 3 fëmijë

Kjo është Liljana Buzo 54-vjeç, e cila mbeti viktimë e plumbave që u gjuajtën në drejtim të saj nga...

Ky është 58-vjeçari Koço Buzo i cili ekzekutoi gruan dhe plagosi dy të tjerë

Ky që shihni në këtë foto është 58-vjeçari Koço Buzo autori i cili vrau gruan e tij në Elbasan. Ai e ka ekzekutuar bashkëshorten me...

Krimi në Elbasan/ Gjyqtarët panë ngjarjen nga dritarja! Autori e goditi me armë dhe shkelma

Krimi i rëndë në Elbasan, ka shokuar gjyqtarët e prokurorët e këtij qyteti, pasi një ish-punonjës policie Koço Buzo, ka qëlluar me 7 plumba...

Ministrat e jashtëm të G7 për Ballkanin: Mbështesim hapjen e negociatave me Shqipërinë

Në komunikatën e sotme të takimit mes ministrave të jashtëm dhe ministrave të zhvillimit të shtatë vendeve më të industrializuar të botës një vend...

Skandal/ Kim Kardashian përfshihet në një vjedhje ndërkombëtare rreth 745,000 dollarë

Ylli Kadashianëve, Kimështë përfshirë në një skandal, për vjedhje. Mediat shkruajnë se një skulpturë romake ka mundësi që të jetë vjedhur nga Italia. Mediat...

Lajme të tjera

Web TV