Kapen 200 kg kokainë në Portin e Durrësit, vinte nga Ekuadori

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kapen 200 kg kokainë në portin e Durrësit. Kjo është sasia e peshuar deri më tani, pas dyshohet të jetë në sasi më të mëdha.

Priten të mësohet të tjera detaje në vijim.

SPAK ka firmosur urdhër arrestet që priten që të ekzekutohen nga momenti në moment, e ndërsa dyshohet se vite nga Ekuadori.

Ka qenë skaneri i kontrollit në portin e Durrësi që ka gjetur sasinë e madhe të kokainës. Priten të mësohet të tjera detaje në vijim.

Pak ditë më parë, më konkretisht më 1 prill, në Portin e Durrësit u sekuestrua një tjetër sasi kokainë prej 49 kg. Ajo vinte nga Amerika Latine në një kontejner me banane në pronësi të Selim Çekaj, babai i Arbën Çekaj, ky i fundit i dënuar me 14 vite burg për sasinë 613 kg kokainë në 2018. Të dy ndodhen aktualisht në burg.


Të fundit

Terren i rrëshqitshëm me grupime dhe qëndrime

Nga Plator Nesturi   Ndërsa deklaratat nga selia blu vijnë ende inatçore për rezultatin e zgjedhjeve dhe me akuza për manipulim,...

Rama në Euronews/ Kryeministri i jep sinjal BE-së: Meritojmë integrimin

Intervistoi Giorgia Orlandi   Kryeministri Edi Rama, në një intervistë me gazetaren Giorgia Orlandi, në emisionin “Global Conversation” në “Euronews”, deklaroi se Shqipëria ka pësuar një...

Parashikimi i horoskopit, 12 maj 2021

Dashi Është koha për të bërë disa rregullime financiare. Ju nuk duhet domosdoshmërisht të ulni shpenzimet, por duhet të filloni të mendoni për fitimet afatgjata...

Lajme të tjera

Web TV