“Dua t’i rikthehet shikimi mamit”/ 29-vjeçarja, nënë e tre fëmijëve nuk e ka parë kurrë të voglin e saj (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Bukurie Sade, është nënë e tre fëmijëve. Tre vite më pare, 29-vjeçares nga Cërriku, iu dëmtua shikimi aq rëndë sa nuk arrin të shohë fëmijët. Djalin dhe vajzën e madhe për herë të fundit i ka pare, para se të sëmurej. Ndërsa djalit të vogël, Bukuria i di vetëm emrin. Ajo nuk e di se sa i bukur është Amaris.

Unë nuk punoj jam në shtëpi, sepse nuk shoh nga sytë. Më kanë thënë që është një sëmundje e lindur dhe mund të kurohet me një operacion që kushton shumë lek. 4000 euro” , thotë Bukurie Sade.

Bertin është 10 vjeç. Ai thotë se është një nxënës i dalluar. Pasi bën detyrat, ai nuk luan si fëmijët e tjerë, por kujdeset për nënën e tij.  “Jam shumë keq sepse nuk e shoh do ta mamin kështu. Dua shumë që ajo të shohë, kjo është dëshira ime më e madhe. Jam shumë i mirë në shkollë, nxënës i dalluar. Pasi mësoj e ndihmoj mamin me punët e shtëpisë”.

Në këtë familje askush nuk punon. Ndriçimi, kryefamiljari çdo ditë del në fshat me shpresën se dikush do ta thërrasë për punë.  “Unë punoj me ditë ku të gjej. Kam problem nusen, skam para që t’i sjell shikimin. Ju lutem më ndihmoni”.

4000 euro mund të shpëtojnë 29-vjeçaren nga verbëria. Bukuria thotë se nëse shpëton dritën e syve do të gjej fuqinë të mundë dhe varfërinë. “Nëse unë do të arrij të shikoj do të punoj në arë, në sera ku të gjej punë. Vetëm të shikoj”./ Top Channel


Të fundit

Vrasja makabre në Greqi/ Foshnja 11 muajshe mes lotësh e thërriste nënën dhe e gjuante për ta zgjuar

Përshkrimet e oficerëve të policisë greke për atë çka panë në banesën, ku mbeti e vrarë nëna 20 vjeçare,...

Ekzekutohet me breshëri kallashnikovi 42-vjeçari në mes të kryeqytetit, plumbat i marrin jetën edhe kushëririt të tij

Kamer Idrizi, 42-vjeç, banues në Shkup dhe me origjinë nga Shqipëria është ekzekutuar me breshëri kallashnikovi bashkë me kushëririn e tij, duke përgjakur natën...

Shqiptari tregon hallet në gjykatë: Shes drogë se kam babain me kancer dhe gruaja nuk bën fëmijë

Një i ri shqiptar nisi të shpërndante drogë me qëllim të që mblidhte para për të përballuar shpenzimet për trajtimin e të atit me...

Rama uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Bajramin shqiptarë kudo ndodheni (Video)

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë kudo që ndodhen. Kreu i qeverisë, ka shpërndarë një këngë të kënduar nga këngëtarja...

Vjedhje e çuditshme në Cërrik, autorët e armatosur nuk kursejnë as ‘rrotën e djathit’ (Video)

Një çift të moshuarish kanë denoncuar në emisionin Stop vjedhjen e banesës së tyre. Ngjarja ka ndodhur në Cërrik në lagjen Nr.3 më 2...

Lajme të tjera

Web TV