Ngjarje makabre/ Tre fëmijë të mitur gjenden të vdekur brenda në shtëpi, nëna e tyre arrestohet si autore e dyshuar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tre fëmijë të moshës 5 vjeçare janë gjetur të therur dje në një apartament në Los Anxhelos. Policia lokale njoftoi se nëna e fëmijëve është arrestuar si e vetmja autore e dyshuar pët ngjarjen e rëndë.

Policia iu përgjigj një telefonate në orën 9:30 të mëngjesit të së Shtunës me kohën lokale, pasi në një ndërtesë pranë Rrugës së Resentës kishte ndodhur një ngjarje e rëndë. Policia hyri në apartament dhe gjeti tre fëmijët e vegjël të vdekur, tha Departamenti i Policisë në Los Angeles (LAPD).

Mediat lokale fillimisht raportuan se viktimat ishin nën 3 vjeç, duke cituar burime policore. Fëmijët fillimisht u gjetën të vdekur nga gjyshja e tyre, shkruajnë mediat e huaja.

LAPD njoftoi se nëna e tre fëmijëve, 30-vjeçarja Liliana Carrillo, me origjinë nga Amerika Latine, ishte arrestuar si e dyshuara e vetme në ngjarjen makabre.

Carrillo, sipas policisë, u arrestua në Poderosa, Tulare County, California, një komunitet malor më shumë se 200 milje larg Los Angeles.


Të fundit

Krimi në Elbasan/ Gjyqtarët panë ngjarjen nga dritarja! Autori e goditi me armë dhe shkelma

Krimi i rëndë në Elbasan, ka shokuar gjyqtarët e prokurorët e këtij qyteti, pasi një ish-punonjës policie Koço Buzo,...

Ministrat e jashtëm të G7 për Ballkanin: Mbështesim hapjen e negociatave me Shqipërinë

Në komunikatën e sotme të takimit mes ministrave të jashtëm dhe ministrave të zhvillimit të shtatë vendeve më të industrializuar të botës një vend...

Skandal/ Kim Kardashian përfshihet në një vjedhje ndërkombëtare rreth 745,000 dollarë

Ylli Kadashianëve, Kimështë përfshirë në një skandal, për vjedhje. Mediat shkruajnë se një skulpturë romake ka mundësi që të jetë vjedhur nga Italia. Mediat...

Sapo dolën nga seanca gjyqësore, burri 7 plumba nga kallashnikovi! Vret gruan, plagos avokatin dhe policin

Ish-polici Koço Buzo ka qëlluar më kallashnikov jo vetëm gruan e tij që e la të vdekur në vend por edhe avokatin e gruas...

Krimi në Elbasan/ Shënohet një viktimë dhe një i plagosur, identifikohet autori

Thellohet bilanci i krimit në Elbasan, ku një ish-polic vrau gruan e tij, ndërsa plagosi një person tjetër. Ngjarja e rëndë ndodhi pranë Gjykatës...

Lajme të tjera

Web TV