Zgjedhjet/ Kryesuesja e vëzhguesve të ODIHR, Urszula Gaçek takim me Ramën në selinë e PS

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryesuesja e vëzhguesve të ODIHR për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit Urszula Gaçek po zhvillon sot një takim me kryeministrin Edi Rama.

Takimi në fjalë po mbahet në selinë e Partisë Socialiste. Lajmi konfirmohet nga burime për ‘BalkanWeb’.

Padyshim që në fokus të takimit mes Ramës dhe Gaçek janë zgjedhjet e 25 prillit si dhe garancia për mbarëvajtjen e këtij procesi.


Të fundit

Ministrat e jashtëm të G7 për Ballkanin: Mbështesim hapjen e negociatave me Shqipërinë

Në komunikatën e sotme të takimit mes ministrave të jashtëm dhe ministrave të zhvillimit të shtatë vendeve më të...

Skandal/ Kim Kardashian përfshihet në një vjedhje ndërkombëtare rreth 745,000 dollarë

Ylli Kadashianëve, Kimështë përfshirë në një skandal, për vjedhje. Mediat shkruajnë se një skulpturë romake ka mundësi që të jetë vjedhur nga Italia. Mediat...

Sapo dolën nga seanca gjyqësore, burri 7 plumba nga kallashnikovi! Vret gruan, plagos avokatin dhe policin

Ish-polici Koço Buzo ka qëlluar më kallashnikov jo vetëm gruan e tij që e la të vdekur në vend por edhe avokatin e gruas...

Krimi në Elbasan/ Shënohet një viktimë dhe një i plagosur, identifikohet autori

Thellohet bilanci i krimit në Elbasan, ku një ish-polic vrau gruan e tij, ndërsa plagosi një person tjetër. Ngjarja e rëndë ndodhi pranë Gjykatës...

Detaje nga ngjarja në Elbasan, ish-polici ekzekutoi gruan para Gjykatës!

Një grua ka mbetur e vrarë me armë zjarri në afërsi të Gjykatës në Elbasan. Sipas Abcnews.al, të shtënat janë ndjerë pranë gjykatës ku një...

Lajme të tjera

Web TV