Zjarri përfshiu garazhin e pallatit, zjarrëfikësi hero shpëton foshnjën në Tiranë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Fotoja e zjarrfikësit hero, i cili shpëtoi foshnjën gjatë evakuimit të banorëve në pallatin që u përfshi nga flakët mëngjesin e kësaj të diele në zonën e Freskut po bën xhiron në rrjet.

Në fotot e publikuara shihet momenti kur zjarrfikësi ka nxjerrë foshnjën nga apartamenti dhe po e mban në krahë ndërkohë që zbret nga shkallët e emergjencës.

Kujtojmë se mëngjesin e sotëm garazhi i një pallati në Fresk në rrugën “Fadil Deliu”  u përfshi nga flakët.

Policia mbërriti në vendngjarje dhe po punon për evakuimin e banorëve dhe neutralizimin e zjarrit.


Të fundit

Skënder Brataj: Vaksinimi është hapi i fundit i mbylljes së kësaj pandemie

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, jep lajme të mira lidhur me situatën e koronavirusit në vend. Përmes një statusi...

U arratis në Shqipëri/ Autoritetet turke vazhdojnë përpjekjet intensive për kapjen bosit të kriptomodhës

Autoritetet turke kanë vazhduar operacionet intensive për kapjen e bosit të kriptomonedhës turke “Thodex”që dyshohet se fshihet prej dy javësh në Shqipëri bashkë me...

Rama publikon videon, ja si po transformohet Piramida në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga punimet te Piramida. "Vijon puna për qendrën më të madhe të teknologjisë digjitale në rajon, e cila do...

Dy vite nga vdekja e ushtarakëve shqiptarë në Letoni, rreshteri i mbijetuar mesazh prekës

Bëhen plot 2 vjet nga ngjarja tragjike, që i mori jetën dy ushtarakëve shqiptar me shërbim në bazën e NATO-së në Letoni. Nëntetarja, Zarife...

U ekzekutua nga burri me kallashnikov, kjo është Liljana Buzo e cila la pas 3 fëmijë

Kjo është Liljana Buzo 54-vjeç, e cila mbeti viktimë e plumbave që u gjuajtën në drejtim të saj nga bashkëshorti, Koço Buzo. E ndjera...

Lajme të tjera

Web TV