Frrok Çupi tregon datën: Ja kur do të arrestohet Ilir Meta

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Frrok Çupi ka deklaruar në emisionin OPEN në Top Channel se më 26 prill pritet arrestimi i presidentit Ilir Meta.

Sipas Çupit presidenti do të arrestohet nga NATO, pasi la të kuptohet se ka gisht në atë që ka ndodhur në Rinas.

Duke komentuar përplasjet e forta të presidentit me kryeministrin në Vlorë, Çupi tha se Meta është në krizë mentale dhe ligjore, pasi ka tejkaluar çdo kufi.

“Nuk është krizë politike kjo e Ramës dhe Metës. Është një krizë personale e Ilir Metës. Është krizë mes Ilirit dhe ligjit. Është një krizë e shtuar mes Ilirit dhe NATO-s. Ndodhet me gisht të vënë prej fuqive të mëdha. Tashmë është në krizë mentale. Ka tejkaluar çdo kufi. Ka shkelur kushtetutën, ka fyer njerëzit, ka shtyrë. LSI ka vdekur. Nuk fiton LSI në Vlorë. Në Vlorë, Edi Ramën e shohin si Zot. Ilir Meta është tip matrapazi. Shkon dhe bën presion, mos i lëshon Rama diçka. Mund të lëshojë që t’i dalë në krah me një proces gjyqësor. Ilir Meta mund të vihet në pranga sapo të vijë data 26. Forcat e NATO-s nuk mund të falin.”, tha Çupi në OPEN./Gazeta Shqip

 

Të fundit

Ja cilat janë 30 figurat më të rëndësishme të Historisë

Historia është plot me personazhe që kanë transformuar historinë e njerëzimit. Sot bota është ajo që është falë mendimeve,...

Vidhnin nëpër vila ora luksoze, stoli e shufra ari, në pranga 5 shqiptarë

Policia ka arrestuar në Itali 5 shqiptarë, 1 maqedonas dhe 2 italianë, të cilët vidhin nëpër vila dhe aparta,ente, ora luksoze, stoli dhe shufra...

Dentisti i vë këllëf mbi infeksion pa bërë grafi, pacientja detyrohet të heqë dhëmballën

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë denoncim nga një qytetare për klinikën dentare “Risus” në Tiranë dhe çiftin e stomatologëve Enerjeta dhe Julian...

Policia greke operacion në kufirin me Shqipërinë, arrestohen 18 emigrantë të paligjshëm

Autoritetet greke kanë ndërmarrë një operacion në kufirin greko-shqiptar. Operacioni po zhvillohet në Kostur dhe bëhet fjale për transport emigrantësh të paligjshëm. Kanë qenë autoritetet...

Altin Dumani nuk duket i frikësuar dhe ky është lajm i mirë

Nga Mero Baze Drejtuesi i SPAK Altin Dumani ka folur para një grupi gazetarësh, duke ju dhënë përgjigje gjtihë pyetjeve për çështjet që ka nën...

Lajme të tjera

Web TV