Tragjedi/ 4 emigrantë humbin jetën, ja si ndodhi 

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën ditën e sotme në Spanjë, pasi anija me të cilën ata po udhëtonin u përmbys në Ishujt Kanarie.

Autoritetet zhvilluan operacionin e shpëtimit pasi një anije peshkimi vuri re anijen e përmbysur, duke arritur të shpëtojë 19 prej pasagjerëve, por 16 prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Në Ishujt Kanarie të Spanjës numri i emigrantëve ka filluar të rritet për shkak edhe të krizës së pandemisë, që detyron emigrantët afriknë të provojnë udhëtime të rrezikshme në kërkim të një jete më të mirë.


Të fundit

Arbana dhe Eduarti festojnë ditëlindjen në një ditë, moderatorja i bën urimin e veçantë

Arbana Osmani dhe bashkëshorti i saj, Eduart Grishaj festojnë sot ditëlindjen, të dy në një ditë. Sigurisht nuk ka...

I vranë gruan para një viti, ekzekutohet biznesmeni i njohur në Greqi

Sipërmarrësi, Dimi Korfiati, i njohur në ishullin Zakynthos, Greqi është vrarë mesditën e sotme. Mediat fqinje shkruajnë se biznesmeni disa muaj më parë i...

Kuvendi miratoi Komisionin Hetimor për të shkarkuar Metën, presidenca: Nuk të do njohim asnjë lloj vendimi

Presidenca ka reaguar pasi kuvendi miratoi sot Komisionin Hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit, Ilir Meta. Në një konferencë për mediat, zëdhësi dhe këshilltari...

“Vijon pa u ndalur puna”/ Rama poston videon për rindërtimin e sistemit kullues në Fier

Kryeministri Edi Rama ka bërë publike pamjet teksa vijon puna për rindërtimin e sistemit kullues në Mbrostar, Fier. Rama bën me dije se falë këtij...

Mori 5 mijë euro për një masë sigurie më të lehtë, nis gjykimin për ish-gjyqtaren Mimoza Margjeka

Pas përfundimit të hetimeve nga SPAK, ka kaluar për gjykim dosja ndaj ish-gjyqtares së Korçës, Mimoza Margjeka. Të pandehur në këtë çështje janë marrë...

Lajme të tjera

Web TV