Ngjarja në Mamurras/ Sherri ndodhi pasi policët tentuan të kontrollojnë një lokal

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka dhënë detaje për ngjarjen e ndodhur një ditë më parë në Mamurras, ku mbetën të plagosur tre persona, dy prej të cilëve efektiv të policisë.

Lidhur me këtë janë arrestuar katër persona si të përfshirë. I arrestuar është edhe polici i patrullës në Mamurras David Madani , i cili qëlloi me armë duke lënë të plagosur dy kolegët e tij dhe personin tjetër të vpërfshirë në konflikt. Gjithashtu të arrestuar në lidhje me këtë ngjarje janë edhe Gjon Fufi, Rudolf Fufi dhe Nikoll Fufi (Vorfi) i cili mbeti i plagosur me sende të forta në vendin e ngjarjes.

Njoftimi i plotë:

Kurbin – SHÇBA nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin ka arrestuar 1 punonjës policie dhe 3 shtetas të tjerë në lidhje me ngjarjen e djeshme, ku mbetën të plagosur 3 persona.

Në datë 13 prill 2021 në Qendër Mamurras, rreth orës 13:50, tre shtetas kanë goditur me sende të forta, një punonjës policie, i cili në kushtet e vetëmbrotjes ka nxjerrë armën e shërbimit dhe pasi i ka paralajmëruar ata, ka përdorur armën, në fillim duke gjuajtur në ajër dhe pastaj nga goditja me sende të forta e shtetasve, ka kryer qitje të pakontrolluar duke plagosur shtetasin N.V. dhe dy kolegët e tij, punonjësit e policisë I.Z. dhe F.LL. Të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën dhe ndodhen në spital për kurim të mëtejshëm.

Ngjarja ka ndodhur pasi punonjësit e policisë të Stacionit të Policisë Mamurras, në orët e paradites, kanë kryer kontroll në ambjentet e një lokali në pronësi të shtetasit L.F. për aktivitet të paligjshëm në fushën e lojërave të fatit. Gjatë ushtrimit të detyrës punonjësi e policisë kanë hasur në kundërshtimin e shtetasit N. V. (M.F), i cili është shoqëruar në ambientet e Stacionit të Policisë Mamurras. Pas sqarimit të situatës, personi është lënë i lirë.


Të fundit

Detaje të reja nga aksidenti i rëndë/ 28 vjeçarja aktiviste e PS, kohë më parë ra në Landfillin e qytetit  

Kjo është 28-vjeçarja Anxhela Ibro,e cila u aksidentua mesditën e sotme në fshatin Vërtop të Poliçanit. Si pasojë e shpejtësisë së madhe...

Ndryshimi drastik në peshë i Adele, flet trajnerja e saj: Ju tregoj ‘sekretin’ si e bëra të dobësohej

Këngëtarja Adele ka pësuar një transformim të madh në vitet e fundit. Në fillim të karrierës së saj, ajo është shfaqur mbipeshë, mirëpo nuk...

Bien shifrat/ Vetëm 1 viktimë këtë të dielë nga COVID-19, ja sa raste u shënuan në 24 orë

Shqipëria ka shënuar një rënie shifrash këtë të dielë nga COVID-19. 57 raste të reja janë regjistruar së fundmi dhe vetëm 1 viktimë NJOFTIMI NGA...

Bomba në shkollën e femrave/ 68 të vdekur dhe 165 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në një shkollë vajzash në Kabul të Afganistanit ku të paktën 68 persona ndërruan jetë, ndërsa 165 të...

 Tentoi t’i vidhte para një 34 vjeçareje, arrestohet grabitësi në Sarandë (EMRI)

Jorgo (Leonard) Kumaraku është arrestuar ditën e sotme në Sarandë pasi tentoi t;i vidhte një shumë parash një 34 vjeçareje. Vijon…

Lajme të tjera

Web TV