“Çfarë ka me nënën time ai?”/ Incidenti në Shkodër, qytetari shan Ramën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një incident është shënuar gjatë aktivitetit të Partisë Socialiste në Shkodër për zgjedhjet e 25 prillit. Gjatë kohës kur kryeministri Edi Rama po fliste, një person e ka sharë. Ndonëse personi nuk dëgjohet, e ka treguar kryeministri teksa i ka dhënë një përgjigje.

Rama tha se kjo është PD e Shkodrës, duke pyetur se për atë votojnë stërnipat e Marubit, Luigj Gurakuqit, Migjenit dhe se për këtë arsye Shkodra është e fundit sot.

“Çfarë ka me nënën time ai andej? Ajo është demokracia? Ajo është PD në fakt. Një njeri andej që më dërgon dëshirën e tij lidhur me nënën time që është në botën tjetër. Ajo është PD e Shkodrës, ai është një që i kanë thënë shko tani dhe thuaj atë të nënës atij që po flet. Ajo është demokracia që do Shkodra? Për atë votojnë stërnipat e Marubit, stërnipat e Luigj Gurakuqit, për atë votojnë stërnipat e Migjenit dhe të gjithë atyre yjeve që shkëlqejnë kaq fuqishëm në qielli ne historisë sonë? Për atë? Pikërisht se kanë votuar për atë 30 vjet, Shkodra është kështu, e fundit”, tha Rama.


Të fundit

Kjo është infermierja që humbi jetën në aksidentin e frikshëm në autostradën Lezhë-Shkodër (Foto)

Pasditen e sotme u regjistrua një aksident i rëndë në autostradën Lezhë-Shkodër pranë kryqëzimit të Kakarriqit, ku dy automjete...

E mitura përdhunohet nga shoku i klasës, akti filmohet nga 4 djem që ishin spektatorë

Një vajzë në ishullin grek të Kretës është abuzuar seksualisht nga shoku i klasës, i cili ftoi edhe 4 shokë të tij të ishin...

Fotografohet shumë afër Shqipërisë raketa e frikshme kineze që do të bjerë në Tokë

Një teleskop në vendin fqinjë, në Itali ka arritur të fotografojë raketën kineze e cila pritet që ditën e nesërme të bjerë në Tokë. Sipas...

A do të kandidojë Bujar Nishani për kryetar të PD-së? Përgjigjet ish-presidenti

Ish-presidenti Bujar Nishani është përgjigjur për herë të parë pyetjes nëse do të kandidojë për kryetar të Partisë Demokratike. I ftuar në ‘abc’, Nishani...

Dalin shifrat, ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në Shqipëri

Që prej nisjes së procesit të vaksinimit masiv në Shqipëri, janë vaksinuar 585 mijë qytetarë. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë dhe...

Lajme të tjera

Web TV