Videoja mbresëlënëse tregon ‘ngritjen’ e Tokës nga Hëna

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Se si “ngrihet” Toka nga Hëna mund të shihet në një video të re 4K.

Regjisori Sean Doran tregoi momentin kur Toka ‘ngrihet’ nga Hëna në një nga videot e tij aktuale në “YouTube”.

Ju mund të shihni se si toka shtyn veten mbi horizontin e hënës dhe pothuajse “ngrihet”.

Për të krijuar videon mbresëlënëse, Doran përdori imazhe arkivore nga një mision hënor japonez.

Konkretisht, këto janë imazhe të orbitës hënore japoneze Kaguya, e cila rrotulloi rreth satelitit të tokës në vitin 2007.


Të fundit

Skandali me abuzimin seksual të një nxënësje në klasë të parë në kryeqytet, reagon ashpër policia

Policia e Kosovës ka reaguar pas publikimit të një videoje në disa portale, sipas së cilës pretendohet se ka...

Elgit Doda bën deklaratën e fortë: Kush po është i papunë, po merret me këngë

Artisti i njohur, Elgit Doda, është tejet i pëlqyer për të gjitha projektet e tij muzikore. Ai në rrjete sociale është shumë aktiv, duke sjell...

Tea shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga konkurentet më të dashura për...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Lajme të tjera

Web TV