A do votojnë personat me Covid? Flet Manastirliu

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Rreth 26 mijë persona që janë të infektuar me Covid-19 nuk do të votojnë. Kjo u sqarua sot njëherë e mirë nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastriliu gjatë një interviste për “Wake Up”.

“Tashmë është vendosur nga KQZ dhe fakti që kush është i prekur me Covid nuk shkon dot, pasi praktikisht rrezikon të tjerët që janë përreth.

Ndërkohë, ISHP po përgatit një protokoll me masat e sigurisë që duhet te jenë kur të votohet. Protokollet që do ketë çdo qendër votimi, distancat etj”, bëri të ditur ministrja.


Të fundit

Po filmonte dhunën në Rripin e Gazës, papritur gjen vëllezërit e tij pa shenja jete, video prekëse

Një palestinez me emrin Muhammed al-Mensi, nga fillimi i sulmeve izraelite po filmon gjithçka duke munduar të dokumentojë dhunën...

Dhimbje pa fund/ Publikohen foto të reja, nëna përcjell të bijën që ja vranë grabitësit

“The Guardian” ka publikuar pamje të tjera nga varrimi i 20-vjeçares Carolina Crouch, e cila u vra gjatë një grabitjeje të ndodhur në banesën...

Skena të dhunshme në aeroport, ka persona të plagosur rëndë, arrestohen 17 persona (VIDEO)

Skena të dhunshme shpërthyen në zonën pas ajrit të sigurisë në Aeroportin Luton në Londër ku u plagosën 3 persona dhe u arrestuan 17...

Me gishtin e mesit në sfond, Stresi nuk përmbahet ndaj Serbisë: Vuçiç, ti na u ktheve me armë

Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku reagon gjithmonë për çështje që e shqetësojnë. Së...

Hamasi godet me raketa pranë Ambasadës shqiptare në Tel Aviv

Njëra prej dhjetra raketave që Hamas ka lëshuar nga Rripi i Gazës në drejtim të Tel Avivit ka goditur një zonë të banuar pranë...

Lajme të tjera

Web TV