Pse duhet ta përdorni ujin e orizit për flokët tuaj

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Uji i orizit është një nga trajtimet më të mira për flokët, dhe ka gjetur një përdorim të gjerë tek vajzat. Ai siguron ushqimin adekuat të flokëve dhe zvogëlon dëmtimin e tyre. Shërben madje si balsam për flokët.

Çon në rritjen e flokëve

Uji i orizit ndihmon në fillimin e rritjes së flokëve dhe gjithashtu parandalon rënien e tyre. Prania e vitaminës B, C, E pasuron flokët dhe i ndihmon ata të rriten më shpejt.

Parandalon dëmtimin e flokëve

Uji i orizit ndihmon në parandalimin e dëmtimit të flokëve. Gjithashtu mbron flokët nga rrezet e dëmshme të diellit dhe pluhuri.

Redukton majat e dyfishta

Proteinat që përmban uji i orizit ndihmojnë për të parandaluar majat e dyfishta. Mjafton ta aplikoni këtë maskë të paktën 3 herë në javë.

I bën flokët më të butë

Uji i orizit i mban flokët më të buta. Shpërlarja e tyre me këtë përbërje iu jep shkëlqim dhe butësi.

Redukton zbokthin

Larja e flokëve me ujë orizi ndihmon në largimin e zbokthit nga flokët. Parandalon gjithashtu kruajtjen dhe tharjen e flokëve.


Të fundit

Skandali me abuzimin seksual të një nxënësje në klasë të parë në kryeqytet, reagon ashpër policia

Policia e Kosovës ka reaguar pas publikimit të një videoje në disa portale, sipas së cilës pretendohet se ka...

Elgit Doda bën deklaratën e fortë: Kush po është i papunë, po merret me këngë

Artisti i njohur, Elgit Doda, është tejet i pëlqyer për të gjitha projektet e tij muzikore. Ai në rrjete sociale është shumë aktiv, duke sjell...

Tea shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga konkurentet më të dashura për...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Lajme të tjera

Web TV