Djali i humbi jetën nga Covid-19/ Babai i mjekut Geron Husi prek me fjalët për të birin: Të shpallet dëshmor, ra në luftë!

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Geron Husi është një nga mjekët e njohur, i cili humbi jetën si pasojë e Covid-19. Miq dhe familjarë e përshkruajnë atë me fjalët më të mira për punën e palodhur dhe përkushtimin ndaj çdo pacienti.

Pak kohë pas ndarjes nga jeta, në pjesën e jashtme të spitalit ku Husi punonte, do të hijeshojë një pemë ulliri, me një mbishkrimin të skalitur në një pllakë druri, ku shkruhet “Dr Geri, gjithmonë midis nesh”.

I pranishëm gjatë një përkujtimi për mjekun, ishte edhe babai i Dr. Gerit. Mes lotësh, ai i bëri thirrje shtetit që gjithë mjekët të shpallen ‘heronj’, ndërsa ata që kanë humbur jetën dëshmorë të atdheut. Sipas tij, ata kanë rënë në një luftë dhe si të tillë duhet të vlerësohen.


Të fundit

SHBA zbulon tunelin gjigant të trafikimit të drog*ve në kufi me Meksikën

Autoritetet në SHBA kanë njoftuar sot zbulimin e një tuneli të sofistikuar të trafikimit të drogave, i pajisur me...

Kërkohej në të gjithë Shqipërinë/ Arrestohet 22-vjeçari i dënuar me burg, ja akuzat

Një 22-vjeçar i shpallur në kërkim nga policia është arrestuar ditën e sotme në Tiranë. Mësohet se Erdis Hysko, i dënuar me 5 vite e...

“Për punën po sakrifikoj rininë”, deputetja 24-vjeçare ankohet për rrogën 10 mijë euro

Anëtarja më e re e Parlamentit Federal Gjerman , Emilia Fester, ankohet për orët e pafundme që i kushton punës. Ajo ka thënë se rroga...

Zelensky takohet pas 3 muajsh me bashkëshorten (Foto)

Volodymyr Zelensky është fotografuar me gruan Olena për herë të parë që kur Rusia pushtoi Ukrainën tre muaj më parë. Çifti mori pjesë sot...

Marrëveshje për 100 laboratorë “Smart” në shkolla, Rama: Ky është vetëm fillimi

Qeveria shqiptare dhe Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim (AADF) firmosën një marrëveshje për krijimin e 100 laboratorëve të parë SMART në shkollat 9-vjeçare dhe për...

Lajme të tjera

Web TV