Tom Doshi dobëson PD-në, siguron mandatin e dytë në Shkodër

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Partia Socialdemokrate e Tom Doshit ka arritur të marrë mandatin e dytë në Shkodër, bastioni i partisë së vogël të Tom Doshit.

Sipas numërimeve të deri mëtanishme, Doshi ka siguruar mjaftueshëm vota për t’i rrëmbyer një mandat PD-së, e cila zbret në 5 mandate.

Akutalisht, kur janë numëruar 329 qendra votimi nga 411 gjithsej, PD kryeson me 5 mandate, PS me 3 dhe PSD 2, si dhe LSI 1.

Kjo e ka çuar PS në 73, PD në 59, LSI 5 dhe PSD 3 (së bashku edhe me mandatin në Tiranë).


Të fundit

Rrëzohet avioni ushtarak rus, humbin jetën të paktën tre persona

Të paktën tre persona kanë vdekur nga rrëzimi i një avioni ushtarak në Rusi. Mediat e huaja kanë publikuar pamjet...

Një shqiptare në Afganistan, Peleshi: Së shpejti do bëhet riatdhesimi i saj

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi këtë të martë ka komentuar dhe vendimin e qeverisë për strehimin e një grupi afganësh në vendin tonë. Peleshi në...

Xhelal Mziu i komenton vetes në video: Shqiptarët e Kosovës dhe Shqipërisë duhet të bëhen pak Boshnjak

Lajmet e ditëve të fundit për ngjarjet që po ndodhin në Afganistan kanë tronditur botën, pjesë e kësaj është edhe vendi ynë i cili...

Befason aktori i njohur: Nuk përdor deodorant prej 30 vitesh

Aktori i njohur Mathew Mc.Conaughey ka ka habitur të gjithë publikun lidhur me një deklatatë të tij. Ai tha se prej 3 dekadash nuk përdor...

Del dokumenti hipotekor: Këto janë familjet e mëdha që janë pronarë të “Sarajeve” që u përfshinë nga flakët

Jo pak, por plot 24 emra pronarësh janë në listën e dokumentit hipotekor të “Sarajave”, ndërtesa dy-shekullore në qendër të Tiranës, së cilës iu...

Lajme të tjera

Web TV