E papritur/ Mbretëresha Elizabeth merr vendimin drastik pas vdekjes së bashkëshortit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ditë më parë pjestarët e familjes mbretërore i dhanë lamtumirën e fundit, Princ Philipit, i cili humbi jetën në moshën 99-vjeçare. Humbja e tij shkaktoi dhimbje të madhe te familja dhe veçanërisht te bashkëshortja e tij, Mbretëresha Elizabeth.

Së fundmi është mësuar se mbretëresha do të tërhiqet nga detyra mbretërore dhe do i japë mundësi familjarëve që të marrin postin e saj.

“Madhështia e saj u kthye në punë disa ditë pas vdekjes së bashkëshortit të saj, por ka të ngjarë të mos kthehet kurrë në orarin e ngarkuar të takimeve të vrullshme”, pretendon ish-korrespondenti mbretëror i BBC Peter Hunt teksa ka folur për “New York Times”.

Ajo do të vijojë të qëndrojë në Kalanë Windsor, ku ka qëndruar pjesën më të madhe të vitit të kaluar gjatë karantinës.


Të fundit

Mbështeti Agron Shehajn/ Stresi ndërron mendje pasi merr telefonatën urgjente nga Tirana: Kryetar është vetëm Basha

Një telefonatë urgjente nga Tiranë ka bërë që Stresi, në Angli, të dalë me një reagim për të hedhur...

E rëndë/ Përplasen trenat, të paktën 100 tëplagosur dhe 45 të vdekur

Autoritetet në Pakistan njoftuan se dy trena ekspres u përplasën me njëri-tjetrin të hënën në orët e para të mëngjesit, duke shkaktuar vdekjen e...

“Me këtë shqipon që guxoi t’i bënte gol Juves”/ Rama ‘fal’ sulmuesin e Kombëtares: Qenka flori

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Budapest, ka publikuar së fundmi një foto me futbollistin e njohur shqiptar, Myrto Uzuni. Edhe pse i shënoi...

Kushi takim me rektorët në Budapest, bashkëpunim me universitetet më prestigjioze evropiane

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi vijon me thellimin e bashkëpunimit me universitetet më prestigjioze Evropiane. Ajo është takuar në Budapest me...

Lufta kundër krimit të organizuar / 27 hetuesit e BKH nisin trajnimin në Itali

Ka nisur sot trajnimi njëjavor në Itali i 27 hetuesve të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Këta të fundit do të trajnohen nga DIA italiane (Drejtoria...

Lajme të tjera

Web TV