“PD është parti me pronar”, Frrok Çupi: Parti staliniane dhe militare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti i Fjala.al, Frrok Çupi, ishte sot i ftuar në emisionin “Breaking” në Top News, ku komentoi humbjen e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit.

“Unë mendoj se kështu si në lëngatë do të shkojë jeta e Partisë Demokratike. Ky nuk do t’i njohë zgjedhjet, ose do t’i njohë më vonë”, tha Frroku.

Po nëse Basha jep dorëheqjen, ndoshta dhe gjërat ndryshojnë me dikë tjetër

Nuk jep dorëheqjen. Unë po them me këtë. E gjithë zhurma që thuhet se ka manipulime, ka krime, e tjerë, e tjerë, është e tëra zhurma për vete. Është njësoj si Monika, domethënë në filozofinë e Monikës

Për të mbrojtur veten?

Që mbron veten aty në PD, që do të thotë po të shkojë të hapë derën do të thotë ‘ore çke se po luftoj, edhe votat na i kanë vjedhur, pse kështu?’. e minimizova te një person.

E dyta, ajo parti nuk ka mjete për të hequr, për të shkarkuar. Partia Demokratike nuk është Parti Demokratike. Partia Demokratike ka rënë në Stalinizëm qysh pas ’96-ës. Është një parti staliniste, militare, pa pikën e demokracisë.

Të gjithë njerëzit që tentojnë demokraci atje, të tërë janë të zhveshur nga privilegjet. Tentojnë në mënyrë demokratike, por nuk mund të hysh në një kështjellë jodemokratike me mjete demokratike. Ajo është një kështjellë ku nuk hyhet, edhe sikur të ndodhë çfarë të ndodhë, është shumë zor pasi është një parti e okupuar prej kaq kohësh. Basha është një prej fajtorëve, nuk është fajtori i vetëm në Partinë Demokratike se ka humbur. E gjitha ka ardhur rrugës. A humbi zgjedhjet e para dhe mbeti prapë kryetar. A humbi të dytat dhe krijoi presidentë, edhe në të tretat”, tha Çupi.

Lexo edhe :  "Kemi mbetur shokë", cilët janë burrat që 'kanë patur zemrën' e Naomi Campbell

Sipas tij, Partia Demokratike është parti me pronar dhe se do të ndryshojë nësoj si çdo biznes kur pronari thotë se duhet ndryshuar plani i biznesit.

Të fundit

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas...

Hetimet ndaj Arben Ahmetajt/ VOA: Prokuroria e Posaçme paralajmëron surpriza

Në Shqipëri, burime të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar thanë të enjten se hetimet ndaj ish zëvendës kryeministrit Arben Ahmetaj...

Ja cilat janë 30 figurat më të rëndësishme të Historisë

Historia është plot me personazhe që kanë transformuar historinë e njerëzimit. Sot bota është ajo që është falë mendimeve, ideve apo veprimeve të tyre....

Vidhnin nëpër vila ora luksoze, stoli e shufra ari, në pranga 5 shqiptarë

Policia ka arrestuar në Itali 5 shqiptarë, 1 maqedonas dhe 2 italianë, të cilët vidhin nëpër vila dhe aparta,ente, ora luksoze, stoli dhe shufra...

Dentisti i vë këllëf mbi infeksion pa bërë grafi, pacientja detyrohet të heqë dhëmballën

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë denoncim nga një qytetare për klinikën dentare “Risus” në Tiranë dhe çiftin e stomatologëve Enerjeta dhe Julian...

Lajme të tjera

Web TV