I vetmuar dhe i frustruar/ Cristiano Ronaldo drejt largimit nga Juventus!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Cristiano Ronaldo nuk po shijon sezonin më të mirë të karrierës së tij njësoj si klubi i tij, Juventus .

36-vjeçari ka shënuar 25 gola në 29 ndeshje të Serie A dhe katër në gjashtë ndeshje të Ligës së Kampionëve, por Bianconerët janë jashtë këtij kompeticioni.

Gazzetta dello Sport ka raportuar se Cristiano Ronaldo ka ndryshuar kohët e fundit dhe po sillet krejt ndryshe nga koha kur ai mbërriti për herë të parë në Torino.

GDS  shkruan se ai nuk po përpiqet të ngrejë moralin tek shokët e tij të skuadrës në fushë si dikur dhe ai duket se nuk po e shijon aspak futbollin e tij.

“Ai është nervoz, nervoz dhe shumë i largët nga shokët e tij të skuadrës,” pretendon La Gazzetta dello Sport.

“Ai duket se ka hequr dorë dhe nuk është luftuar aq shumë sa bën zakonisht. Ai dukej shumë ndryshe kundër Fiorentinës, që është një shenjë shqetësuese. Ronaldo nuk po përpiqet më t’i fshehë këto ndjenja.”

Ky perceptim se si po ndihet Cristiano Ronaldo në klub i ka shtuar thashethemet se ai mund të jetë duke u larguar.

Marëdhënia e tij me klubin ka qenë disi e komplikuar, por është përkeqësuar kohët e fundit pas eliminimit të tyre në Champions League. Humori i Cristiano Ronaldos gjithashtu nuk po e ndihmon atë të performojë në fushë, dhe ai tani ka kaluar tre ndeshje pa shënuar.

Kjo është periudha e tij më e gjatë pa gola që kur mori një dëmtim në sezonin e tij të parë në Itali, me golin e tij të fundit që erdhi kundër Napolit në 7 Prill.

Juventus , i cili ka fituar nëntë titujt e fundit të Serie A, e gjen veten në vendin e katërt dhe po lufton për të siguruar një vend në Champions League për sezonin e ardhshëm.

Lexo edhe :  Humbi djalin në tragjedinë e Gërdecit, familja Durda kallëzon në SPAK Fatmir Mediun

 


Të fundit

Dy vite nga vdekja e ushtarakëve shqiptarë në Letoni, rreshteri i mbijetuar mesazh prekës

Bëhen plot 2 vjet nga ngjarja tragjike, që i mori jetën dy ushtarakëve shqiptar me shërbim në bazën e...

U ekzekutua nga burri me kallashnikov, kjo është Liljana Buzo e cila la pas 3 fëmijë

Kjo është Liljana Buzo 54-vjeç, e cila mbeti viktimë e plumbave që u gjuajtën në drejtim të saj nga bashkëshorti, Koço Buzo. E ndjera...

Ky është 58-vjeçari Koço Buzo i cili ekzekutoi gruan dhe plagosi dy të tjerë

Ky që shihni në këtë foto është 58-vjeçari Koço Buzo autori i cili vrau gruan e tij në Elbasan. Ai e ka ekzekutuar bashkëshorten me...

Krimi në Elbasan/ Gjyqtarët panë ngjarjen nga dritarja! Autori e goditi me armë dhe shkelma

Krimi i rëndë në Elbasan, ka shokuar gjyqtarët e prokurorët e këtij qyteti, pasi një ish-punonjës policie Koço Buzo, ka qëlluar me 7 plumba...

Ministrat e jashtëm të G7 për Ballkanin: Mbështesim hapjen e negociatave me Shqipërinë

Në komunikatën e sotme të takimit mes ministrave të jashtëm dhe ministrave të zhvillimit të shtatë vendeve më të industrializuar të botës një vend...

Lajme të tjera

Web TV