I vuri flakën tre makinave dhe magazinës së qendrës tregtare, arrestohet 26-vjeçari (Emri)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia ka vënë në pranga një 26-vjeçar, në Lushnje, i cili qëllimisht i vuri flakën tre automjeteve më datë 19 shkurt, ku si pasojë e flakëve u dëmtua pjesërisht edhe magazina e qendrës tregtare.

Ngjarja ndodhi në lagjen Çlirimi rreth orës 2:30, në parkimin e një qendre tregtare, ku si pasojë e flakëve u dogjën një Mercedes Benz, një Audi A4 dhe një automjet transporti tip “Fiat”.

Ndërkohë sot bëhet me dije se policia ka arrestuar një 26-vjeçar i identifikuar si Fridman Xhaferraj  banues në Lushnje i cili dyshohet të jetë autor i zjarrvënies.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë, pas një pune hetimore procedurale në bashkëpunim me Prokurorinë Lushnjë, ndaluan shtetasin F. Xh., 26 vjeç, banues në fshatin Plyg, Lushnjë.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi është autori i dyshuar për ngjarjen e ndodhur në datë 19.02.2021 në parkimin e një qendre tregtare në Lushnjë ku u dogjën 3 automjete dhe pjesërisht magazina e kësaj qendre tregtare.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.


Të fundit


Horoskopi për ditën e sotme, 8 qershor 2021

Dashi Mund të jetë e vështirë të merresh me të gjithë informacionin që fluturon përreth jush sot. Mundohuni të mos i merrni gjërat shumë seriozisht,...

‘Përmbys dhe e mbuluar me jorgan’/ Si denoncimi i shoqes zbuloi vrasjen e Diana Vukës në Shkodër

Zbulohen detaje të reja nga vrasja që tronditi Shkodrën, ku vëllai vrau motrën. Ekzekutimi i Diana Vukës në Shkodër, nga i vëllai Fabiani, mund...

Shpallja ‘Non Grata’ e Berishës/ Blinken: SHBA sheh përtej kufijve për të përfshirët në korrupsion!

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për herë të parë për shpalljen ‘Non Grata’ të ish-kryeministrit Sali Berishës nga SHBA pasi publikoi...

Mbërrijnë 11,700 vaksina Pfizer, Rama: Vijon pa u ndalur procesi i vaksinimit

Në vendin tonë kanë mbërritur mbrëmjen e sotme 11,700 vaksina Pfizer në aeroportin “Nënë Tereza'. Kryeministri Rama shkruan se këto vaksina do të vijon...

Lajme të tjera

Web TV