10 ide të mrekullueshme për një takim të parë me dikë që ju pëlqen vërtet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Çfarë të bëni në takimin e parë, ku të shkoni? Përshtypja e parë e takimit me dikë është e rëndësishme. Këtu janë disa ide për një takim të parë me dikë që ju pëlqen. Pranoni që të gjitha reagimet tuaja varen nga ju sepse është ajo që ju kontrolloni.

Ku të shkoni në takimin e parë me një burrë? Mbani mend se shumë takime të para kthehen në të fundit për shkak të mungesës së taktit. Takimi më i mirë nuk ka të bëjë me një darkë të mrekullueshme në një restorant të shtrenjtë, jo. Është diçka më e thjeshtë.

Kudo që të shkoni sigurohuni të luani

Një nga idetë më të mira për një takim të parë me dikë që ju pëlqen është ta bëni atë të paharrueshëm. Jo domosdoshmërisht sepse ishe i ftohtë ose i shkëlqyer, por autentik. Për shembull, duke kënduar, kur nuk e keni bërë kurrë më parë. Ajo që ka rëndësi është që të relaksoheni dhe të thyeni të gjitha pengesat tuaja. Ata do të qeshin shumë.

Vizitoni një vend historik

Ideja e një takimi të parë është që të dy të njiheni me njëri-tjetrin. E rëndësishme është marrëdhënia që vendosni me atë person. Pjesa tjetër është thjesht peizazh, mbase frymëzim. Ide për të befasuar në një takim të parë: Një vend historik mund t’ju bëjë të imagjinoni se si do të kishte qenë jeta juaj në ato kohë. Ai do të duhet të thotë diçka dhe ti të shtosh diçka qesharake. Në një takim të parë, është e rëndësishme që të qeshni shumë. Mos e merrni fare seriozisht. Kudo që të shkoni, të gjithë kanë nën kontroll veprimet e tyre, prandaj qeshni shumë.

Takimi juaj i parë me atë njeri që ju pëlqen duhet të jetë argëtues

Dilni dhe luani, argëtohuni pa rregulla, lejoni t’ju njoh me gjërat tuaja të çmendura. Nuk ka rëndësi nëse ai nuk ju kërkon përsëri, padyshim, ai nuk është i duhuri. Ku është mirë të shkosh në takimin e parë? Vendi nuk është i rëndësishëm, e rëndësishme është, cilat emocione duhet të frekuentoni.

Pranoni të kaloni disa orë në pasiguri totale

Çfarë të bëni në takimin e parë ku të shkoni? Jo domosdoshmërisht në vendet e mësuara. Një vend i ri duke bërë gjëra të reja mund t’i provojë ata. Takimi i parë me një mashkull që ju pëlqen është si një provë, sa mirë funksionon për ju. Ideja më e mirë për një takim të parë të paharrueshëm mund të jetë diçka misterioze. Ata do të ndiejnë adrenalinën, presionin për të kuptuar se si të reagojnë.

Një vakt i mirë

Po në lidhje me daljen të Dielën pa mëngjes për një drekë të mirë. Dalja e uritur mund të thyejë ndrojtjen. Është më lehtë të harrojmë frikën dhe shakanë kur ndiejmë trupin tonë. Filloni të bëni shaka për situatën, sa herë jëni të uritur? Nëse partneri juaj nuk rrjedh me këtë shaka, bëjini një pyetje, si është e diela juaj pa mua? Bërja e diçkaje të re për të dy ju vendos ata në një bazë të barabartë, pa përparësi. Të dy për të zgjidhur situatën e re. Diçka themelore për të ardhmen e një çifti.

Lexo edhe :  Horoskopi për ditën e martë, 4 maj 2021

Twister

Të luash Twister është kaq shumë argëtuese, sa nuk mund të mos qeshësh me veten tënde. Mund të jetë thjesht një ide e shkëlqyeshme takimesh për çiftet që sapo njihen me njëri-tjetrin. Gjeni diçka kaq argëtuese, si Twister, që ju të dy mund ta bëni. Është një mënyrë argëtuese dhe e drejtpërdrejtë për të thyer akullin dhe për të qeshur në të njëjtën kohë.

Po në lidhje me zgjimin herët dhe shikimin e lindjes së diellit së bashku

Mund të përfitoni duke i bërë disa pyetje për ta njohur më mirë ndërsa shikoni lindjen e diellit. A mund të imagjinoni diçka më romantike? Të ngrihesh herët është gjithashtu një mënyrë për të hartuar një mënyrë jetese më të shëndetshme. Është e rëndësishme që partneri juaj i ardhshëm të jetë gjithashtu i interesuar për zhvillimin e tyre personal. Të shohësh sesi zgjimi i jetës mund të jetë një përvojë e pazakontë për një takim të parë. Reflektoni për jetën dhe në të njëjtën kohë takoni atë njeri që ju pëlqen.

Dhe nëse ata fillojnë të mësojnë diçka të re së bashku?

Një nga idetë më të mira për një takim të parë me dikë që ju pëlqen ndoshta është regjistrimi në një kurs. Qëndrimi të zënë, por së bashku mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për të njohur njëri-tjetrin dhe në të njëjtën kohë për t’i dhënë vetes hapësirë. Pa dyshim, një ide e shkëlqyer për një takim të parë të paharrueshëm. Sa gjëra mund të ndodhin për të mësuar diçka të re së bashku? Kohë pas kohe ata do të shikojnë njëri-tjetrin, do t’i thonë diçka njëri-tjetrit, do të përpiqen të ndihmojnë njëri-tjetrin, të mbështesin njëri-tjetrin, etj. A nuk ju duket romantike?

Ku të shkoni për një takim të parë: Në plazh ose në një pishinë

Një plan i mirë për të njohur atë njeri që ju pëlqen shumë është të shijoni një ditë relaksuese. Një pasdite në plazh ose pishinë mund të jetë ideale për këtë qëllim. Ndarja e kohës dhe hapësirës natyrore me dikë që ju pëlqen mund të forcojë marrëdhënien tuaj. Vish diçka me të cilën ndihesh mirë. Një pasdite në plazh mund të jetë shumë romantike dhe relaksuese.

Eksploroni qytetin duke përdorur transportin publik

Për një takim të parë, të gjithë mund të bëjnë listën e tyre të vendeve që nuk kanë qenë kurrë. Planifikimi i itinerarit të takimit të parë është një kohë e mirë për t’u njohur më mirë. Sa vende ka në qytetin tuaj ku nuk guxoni të shkoni vetëm? Ata madje mund të marrin një anije të rastësishme dhe të enden nëpër vende të pazakonta, mund të jetë shumë argëtuese. Të hash në një treg të njohur, të zbulosh restorante të reja, etj. Mund të jetë një përvojë e shkëlqyer e paharrueshme. Një takim i pazakontë i parë mund të sjellë një ndryshim të madh. Ne të gjithë i duam idetë e paharrueshme të takimit të parë. Por përbërësi kryesor është që të jemi vetvetja. Ju nuk duhet të jeni të përgatitur, thjesht improvizoni.


Të fundit

E ndjek dhe e qëllon pas shpine/ Momenti kur 58-vjeçari vret me breshëri plumbash të shoqen në Elbasan

Një ngjarje e rëndë u regjistrua mesditën e sotme në qytetin e Elbasanit, ku një 58-vjeçar i identifikuar si...

Zbardhet dëshmia e 13-vjeçares që u sulmua seksualisht nga polici: Hyra brenda në banesë dhe ai…

Është zbardhur dëshmia e 13-vjeçares, e cila u sulmua seksualisht nga polici Kol Kola në Lezhë. Sipas dëshmisë, ngjarja ka ndodhur më 29 Prill,...

“Më lanë me 24 vota në vendlindje”/ Nard Ndoka nxjerr paktin me PD: Si më tradhtoi Basha, krim dhe pabesi

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka akuzuar kreun e PD-së për shkeljen e marrëveshjes së firmosur me aleatët.  Akuza e tij lidhjet me...

PLATINIA I PROLETARIATIT

Artikull i revistës spanjolle Panenka. Prill 2021 Tirana është e paralizuar. Është ora 3 e pasdites e datës 3 dhjetor 1986 dhe nuk ka mbetur...

Tragjike në Shkodër/ Vetëvritet aksidentalisht 10-vjeçari teksa bënte një video për ‘Tik-Tok’

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në njësinë Guri i Zi, pjesë e bashkisë Shkodër. Një 10-vjeçar me inicialet N.Y...

Lajme të tjera

Web TV