Aktorja shqiptare merr dozën e dytë të Pfizer gjatë shtatzanisë, rrëfen se si ndihet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Aktorja me origjinë shqiptare në SHBA, Eliza Dushku, ka marrë dozën e dytë të vaksinës Pfizer/BioNTech gjatë shtatzanisë ditën e djeshme. Në një postim në Instagram, Dushku shkruan se ndihet shumë mirë dhe se është më e sigurtë pas bërjes së vaksinës. Ajo ka shkruar se vendosi që të merrte vaksinën gjatë shtatzanisë për të mbrojtur veten si dhe foshnjen e saj në bark. Ajo gjithashtu u a bërë thirrje njerëzve që të vaksinohen, pasi vaksinat janë e vetmja mënyrë për tu kthyer në normalitet.

Postimi i plotë:

Dozën e dytë të vaksinës Pfizer-Biotech e mora dje dhe deri më tani ndihem shumë mirë! Vendosa të bëja vaksinën, në 5 dhe 6 muajt e parë të shtatzanisë, për të mbrojtur veten dhe foshnjën time në bark, vogëlushin tim Bourne! Të gjithë mjekët e mi, CDC, OBSH, si më e rëndësishmja: burri im dhe unë ndihemi të sigurt se ky ishte veprimi më i mirë.

Ne jemi më afër se kurrë për të kaluar këtë makth, duke u ndjerë kaq mirënjohës për të gjithë ata që kanë sakrifikuar për të na sjellë këtu; si dhe ndihemi keq për të gjithë ata që kanë vuajtur dhe humbur njerëzit e tyre nga kjo betejë. Vaksinat funksionojnë dhe do ta kthejnë botën në normalitetin që ne të gjithë dëshirojmë.


Të fundit

Skënder Brataj: Vaksinimi është hapi i fundit i mbylljes së kësaj pandemie

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, jep lajme të mira lidhur me situatën e koronavirusit në vend. Përmes një statusi...

U arratis në Shqipëri/ Autoritetet turke vazhdojnë përpjekjet intensive për kapjen bosit të kriptomodhës

Autoritetet turke kanë vazhduar operacionet intensive për kapjen e bosit të kriptomonedhës turke “Thodex”që dyshohet se fshihet prej dy javësh në Shqipëri bashkë me...

Rama publikon videon, ja si po transformohet Piramida në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga punimet te Piramida. "Vijon puna për qendrën më të madhe të teknologjisë digjitale në rajon, e cila do...

Dy vite nga vdekja e ushtarakëve shqiptarë në Letoni, rreshteri i mbijetuar mesazh prekës

Bëhen plot 2 vjet nga ngjarja tragjike, që i mori jetën dy ushtarakëve shqiptar me shërbim në bazën e NATO-së në Letoni. Nëntetarja, Zarife...

U ekzekutua nga burri me kallashnikov, kjo është Liljana Buzo e cila la pas 3 fëmijë

Kjo është Liljana Buzo 54-vjeç, e cila mbeti viktimë e plumbave që u gjuajtën në drejtim të saj nga bashkëshorti, Koço Buzo. E ndjera...

Lajme të tjera

Web TV