Grabiti me armë argjendarinë në Vlorë, jepet vendimi për 17-vjeçarin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sapo ka përfunduar në Gjykatën e Shkallës së Parë në Vlorë seanca gjyqësore për Martin Kapllanaj, djalin minoren i cili grabiti me armë argjendarinë në Vlorë pak ditë më parë.

Trupi gjykues ka dhënë masën ‘Arrest me burg’ për minorenin .

Martin Kapllanaj i ditëlindjes 23/12/2003 është 17 vjeç momentalisht për këtë arsye seanca gjyqësore është gjykuar nga gjyqtarja Vjola Canaj që merret me çështjet e minorenëve.

Seanca gjyqësore është zhvilluar me dyer të mbyllura.


Të fundit

Goditet me grushte në fytyrë, 65-vjeçari bëhet për spital, përfundon me dëmtime të rënda 

Policia e Këlcyrës ka arrestuar një 51-vjeçar, pasi akuzohet për plagosje të rëndë me dashje. Në pranga ka rënë shtetasi...

E rëndë/ Gruaja hedh në kosh fëmijën e porsalindur: Babai im…

Një ngjarje e rëndë ndodhi në lagjen “Gaziosmanpasa” të Stambollit ku një grua hodhi foshnjën e saj në një kosh plehrash, sapo e kishte...

Deputeti Jenishehri nuk iu ndahet gafave në Parlament

Deputeti i opozitës Selami Jenishehri ka bërë një gafë nga foltorja e Kuvendit ku foli për pensionistët. Jenishehri tha se pensionistët duan 40 lekë...

Shpërthen sherri në pishinë pas disa gotave me alkool, burra e gra përfshihen në përleshje të dhunshme (VIDEO)

Pas disa gotave me alkool ka shpërthyer një dhunë e ashpër në një pishinë të Ohio-s. Dhuna sipas mediave ka nisur pasi disa persona...

I lidh tullumbace me helium qenit dhe e lëshon ‘të fluturojë’, ndëshkohet 32-vjeçari (Video)

Një vloger nga New Delfi është ndaluar nga policia pas një akti mizor. 32-vjeçari lidhi qenin e tij pas disa balonave me helium dhe më...

Lajme të tjera

Web TV