Rama inspekton punimet në Lungomare 2, meraku për fushën e basketbollit: Ta bëjmë sa më shpejt mos presim ata të vdekurit e…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër punimet në Lungomare 2 në qytetin e Vlorës.

Temperaturat janë ngrohur dhe teksa të gjithë po bëhen gati për të pritur sezonin turistik, Rama thotë se në Lungomare 2 do të ketë një plazh të ri publik me 5 yje.

Një prej pyetjeve të kryeministrit ishte në lidhje me ujin në pishinën e fëmijëve, për të cilën një prej punëtorëve i tha se do të jetë me dy variantet.

Ndërsa një tjetër shqetësim i Ramës është fusha e basketbollit. “Morali i fabulës është që të bëjmë një plan mbulimi me panele të forta dhe pjesa tjetër të mbarojë. Ndërkohë atë fushën e basketbollit atje që të thashë. Ta bëjmë sa më shpejt mos të presim ata të vdekurit e bashkisë”, tha Rama, i cili duket se sulmoi drejtpërdrejt kreu e Bashkisë së Vlorës.


Të fundit

Kërcënoi se do të vrasë Presidentin/ Çfarë ndodhi me të riun?

Një i ri nga New Mexico akuzohet për kërcënim ndaj Presidentit të SHBA, Joe Biden dhe disa të tjerëve. John...

Pirja e kësaj pije popullore çdo ditë, mund të ndihmojë në parandalimin e sëmundjes së mëlçisë yndyrore

Kafeja është pije ditore e zgjedhur për miliona njerëz, dhe është e lehtë të kuptosh pse. Ka shije të shkëlqyeshme dhe ju godet me...

Hap dyert sot spitali Memorial i Fierit, Rama publikon videon dhe prezanton pjesëtarët e skuadrës shqiptaro-turke

Sot, 27 Maj, spitali i ri Memorial i Fierit do të hap dyert për të pritur pacientët e parë. Me këtë lajm e ka nisur...

I kthyen tokat në paracela hashashi, Policia operacion në fshatrat e Krujës, 6 të arrestuar, 1 në kërkim

6 persona kanë rënë në prangat e Policisë në Krujë, pasi tokat në pronësi të tyre i kishin kthyer në paracela të mbjella me...

Stresi i provimeve, si dera e vetme e hyrjes në jetë/ Nga Leonard Veizi

Sistemi shkollor është në prag të provimeve. Temperaturat rriten kudo, brenda klasave dhe jashtë në natyrë. Nxënësit që janë të ndjeshëm priren ta përjetojnë...

Lajme të tjera

Web TV