“Shpërthen” festa në Milano, nuk përmbahen tifozët e Interit (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tifozët e Inter nuk janë përmbajtur këtë pasdite dhe kanë dalë rrugëve të Milanos për të festuar titullin e 19-të të Seria A.

Duke qenë dhe festa e PAshkëve Ortodokse, Inter e siguroi matematikish titullin pasi Sassuolo ndali në barazim sot Atalantan duke ia bërë si ‘dhuratë’ zikaltërve.

Kaq ka mjaftuar që të shpërthejë festa në Milano, me kryeqendër sheshin e Katedrales, e quajtur në italisht ‘Duomo’ të mbushet me tifozë zikaltër të cilët këndonin, kërcenin e ndiznin flakadanë.

Madje tifozët nuk ngurojnë të thyejnë edhe masat antiCovid.


Të fundit

50-vjeçari futet në dyqanin e pijeve alkoolike, e sulmon me tullë dy gra (Video)

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. Një burrë ka dhunuar brutalisht dy gra aziatike, në një dyqan...

Gazetari i publikon Fatmir Mediut pasaportën me mbiemër fals: Mund t’i shpëtojë drejtësisë po të përdorë këtë dokument që…

Ditën e sotme SPAK njoftoi se ka prova të reja lidhur me çështjen e Gërdecit, ku humbën jetën 26 persona dhe mbetën të plagosur...

Është pro legalizimit, politikani hyn me cigare hashashi brenda në Parlament

Çështja e legalizimit të përdorimit të marijuanës nxiti debat të ashpër në parlamentin e Francës. Anëtari i Asamblesë Kombëtare, Francois-Michel Lambert, që mbështet dekriminalizimin,...

“Më sulmojnë nga profilet fallco të kunatit”/ Kulluri: Ke për të ikur Lulzim, siç kopilat me ministrat e PD i lë…

Edvin Kulluri pjesë e grupimit “për PD-në”, që kërkojnë largimin e Lulzim Bashës nga drejtimi i Partisë Demokratike në një status të fundit në...

Tragjike/ 25 persona vriten pas shkëmbimit të zjarrit mes policisë dhe trafikantëve të drogës (Video)

Të paktën 25 persona, përfshirë një oficer policie janë vrarë në një shkëmbim zjarri në Rio de Janeiro këtë të enjte mes policisë dhe...

Lajme të tjera

Web TV