Ekzekutoi Armando Beqirin në derë të shtëpisë në Islandë, rrëfehet autori

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Angjelin Stërkaj autori i vrasjes së Armando Beqirit në 13 shkurt të këtij viti në Islandë, ka treguar se e ka vrarë për arsye personale mes tij dhe të ndjerit, duke theksuar se sipas tij personat e tjerë të arrestuar nuk kanë lidhje me ngjarjen.

Rrjedha e ngjarjeve thotë Sterkaj ka ndodhur pas disa kërcënimeve serioze, të cilat shton se nuk i shpjegon dot për momentin.

“Më vjen shumë keq që një numër i madh njerëzish, të cilët nuk kanë marrë pjesë në atë që bëra unë, ishin të përfshirë në këtë çështje dhe madje u desh të vendoseshin në paraburgim. Gjithçka ka ndodhur për arsye personale, të cilat kishin të bënin personalisht me mua dhe të ndjerin. U bënë kërcënime serioze dhe filloi rrjedha e ngjarjeve, të cilat nuk i shpjego dot për momentin”, ka thënë ai.

Angjelin nuk dëshiron të diskutojë më tej çështjen, por beson se do të sqarohet kur të përfundojë hetimi i çështjes dhe prezantimi i provave në gjykatë. Angjelin Stërkaj nuk është një emër i panjohur edhe për policinë shqiptare, pasi është shpallur në kërkim për vjedhje me dhunë. Sipas mediave ndërkombëtare ai ka jetuar në Islandë për rreth 7 vjet dhe është e qartë se kishte armiqësi midis tij dhe Armando Beqirit.

Armando Beqiri u ekzekutua me pistoletë silenciator më 13 shkurt në derë të shtëpisë, rreth orës 23:57, sapo ishe kthyer në shtëpi dhe kishte parkuar makinën. Autori i cili po e priste e ka qëlluar me më shumë se 5 plumba, pas shpine, në qafë dhe kokë, duke bërë që 33 vjeçari të ndërronte jetë në spital si pasojë e plagëve të marra.

Lexo edhe :  Manastirliu poston videon: Vijon puna për ndërtimin e spitalit të sëmundjeve të brendshme

Ai jetonte prej vitesh në Islandë dhe ishte pronar i një kompanie sigurie fizike, që në shumë pak kohë kishte arritur një sukses të mënjëhershëm. 33 vjeçari nga Tepelena la pas gruan e tij shtatzënë dhe një djalë të vogël, të cilët ishin në shtëpi kur ai u qëllua.


Të fundit

U akuzua nga punonjësit për sjellje të keqe, Ellen DeGeneres rrëfen pse po i jep fund emisionit të saj

Ellen DeGeneres u ka thënë shikuesve se po i jep fund talk show-t së saj pasi e ndjen se...

Aksidentoi një të moshuar, Italia në kërkim të një 50-vjeçari shqiptar

Autoritetet italianë janë vënë në kërkim të një personi rreth 50 vjeç, e që besohet se është shqiptar, që disa ditë më parë ka...

Grabitësit i vranë gruan në Greqi, flet sërish bashkëshorti i përlotur: Nuk e dija që kishte vdekur, e kuptova kur…

Charalambos Anagnostopoulos, burri i britanikes që u mbyt nga grabitësit në Athinë ka folur sërish për mediat. 32-vjeçari thotë se nuk e dinte që bashkëshortja...

“E kuptova që gruaja ime kishte vdekur kur …”, rrëfehet burri i 20-vjeçares që u masakrua nga grabitësit 

Bashkëshorti i 20-vjeçares që u vra nga grabitësit në Greqi ka folur sërish për mediat. Piloti 32-vjeçar ka treguar se e kuptoi që partneres...

E tmerrshme/ Abuzuan me vajzën e mitur për 7 vite me radhë, 29 përdhunuesit dalin para gjykatës

Policia ka akuzuar një grup prej 29 burrash në lidhje me shfrytëzimin seksual të një vajze për një periudhë 7-vjeçare në West Yorkshire. Shumica e...

Lajme të tjera

Web TV