Imazhe të rralla nga strofka ku fshihej Osama bin Laden në malet e Tora Bora (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Fotot të rralla të ish-krye-terroristit Osama bin Laden janë publikuar javën e kaluar në kuadër të gjyqit të terrorizmit te gjeneralit të Bin Laden, Khaled al-Fawaz.

Al-Fawaz ishte kanali i komunikimeve të grupit Al Kaeda me Londrën në mesin e viteve 1990 dhe imazhet po paraqiten në mbështetje të provave të akuzës.

Bin Laden gjeti strehim në malet e ashpra Tora Bora në Afganistan pas sulmeve terroriste të 11 Shtatorit në SHBA.

Në një prej imazheve ai shihet i ulur mes librave e armëve në atë që duket si zyra e tij personale.

Osama fillimisht emigroi nga vendlindja e tij Arabia Saudite drejt Afganistan në fund të viteve 1980-të, për të marrë pjesë në luftën kundër pushtimit të Bashkimit Sovjetik atje. Ai më vonë krijoi grupin Al Aaeda me ushtarët e kësaj lufte.

Ne galerinë e mëposhtme shihen pamjet impresionuese të klandestinit të famshëm politik


Të fundit

Skandal/ Kim Kardashian përfshihet në një vjedhje ndërkombëtare rreth 745,000 dollarë

Ylli Kadashianëve, Kimështë përfshirë në një skandal, për vjedhje. Mediat shkruajnë se një skulpturë romake ka mundësi që të...

Sapo dolën nga seanca gjyqësore, burri 7 plumba nga kallashnikovi! Vret gruan, plagos avokatin dhe policin

Ish-polici Koço Buzo ka qëlluar më kallashnikov jo vetëm gruan e tij që e la të vdekur në vend por edhe avokatin e gruas...

Krimi në Elbasan/ Shënohet një viktimë dhe një i plagosur, identifikohet autori

Thellohet bilanci i krimit në Elbasan, ku një ish-polic vrau gruan e tij, ndërsa plagosi një person tjetër. Ngjarja e rëndë ndodhi pranë Gjykatës...

Detaje nga ngjarja në Elbasan, ish-polici ekzekutoi gruan para Gjykatës!

Një grua ka mbetur e vrarë me armë zjarri në afërsi të Gjykatës në Elbasan. Sipas Abcnews.al, të shtënat janë ndjerë pranë gjykatës ku një...

Lajm i fundit/ Plas arma në Elbasan, qëllohet një person pranë Gjykatës

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak më parë në Elbasan. Nga informacionet paraprake mësohet se të shtënat kanë ndodhur pranë Gjykatës së...

Lajme të tjera

Web TV