Moslejimi i dasmave në Kosovë, kosovarët “mësyjnë” drejt Shqipërisë, prenotojnë lokalet në Kukës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vera do të gjejë shumë kosovarë në Shqipëri, përveç pushimeve një pjesë prej tyre do të vinë të martohen këtu.

Moslejimi i organizimit të dasmave në Kosovë për shkak të masave të vendosura për parandalimin e Covid-19, ka bërë që kosovarët të cilët kishin planifikuar të martoheshin këtë vit të drejtohen drejt Shqipërisë.

Shumë prej tyre tashmë kanë rezervuar lokalet e dasmave në Kukës, madje kanë zgjedhur dhe këngëtarët të cilët do ti shoqërojnë në ditën më të rëndësishme të jetës së tyre.

Këngëtari Afrim Muçiqi ka treguar se ai do të këndojë në disa dasma të cilat do të mbahen në Kukës.

Gjithashtu Muçiqi shtoi se këto dasma do të organizohen në ambient të hapur për shkak të pandemisë.

“Dasma është e shenjtë. Unë i kam thënë nëse nuk lejohen në Kosovë do të mbahen në Kukës , por në ambient të hapur, buzë liqenit”, thotë Muçiqi.


Të fundit

E ndjek dhe e qëllon pas shpine/ Momenti kur 58-vjeçari vret me breshëri plumbash të shoqen në Elbasan

Një ngjarje e rëndë u regjistrua mesditën e sotme në qytetin e Elbasanit, ku një 58-vjeçar i identifikuar si...

Zbardhet dëshmia e 13-vjeçares që u sulmua seksualisht nga polici: Hyra brenda në banesë dhe ai…

Është zbardhur dëshmia e 13-vjeçares, e cila u sulmua seksualisht nga polici Kol Kola në Lezhë. Sipas dëshmisë, ngjarja ka ndodhur më 29 Prill,...

“Më lanë me 24 vota në vendlindje”/ Nard Ndoka nxjerr paktin me PD: Si më tradhtoi Basha, krim dhe pabesi

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka akuzuar kreun e PD-së për shkeljen e marrëveshjes së firmosur me aleatët.  Akuza e tij lidhjet me...

PLATINIA I PROLETARIATIT

Artikull i revistës spanjolle Panenka. Prill 2021 Tirana është e paralizuar. Është ora 3 e pasdites e datës 3 dhjetor 1986 dhe nuk ka mbetur...

Tragjike në Shkodër/ Vetëvritet aksidentalisht 10-vjeçari teksa bënte një video për ‘Tik-Tok’

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në njësinë Guri i Zi, pjesë e bashkisë Shkodër. Një 10-vjeçar me inicialet N.Y...

Lajme të tjera

Web TV