“Vijon puna papushim”/ Rama dhe Soreca ndjekin nga afër punimet në shkollën e re në Kamëz

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ambasadori i BE-së Luigi Soreca, ka ndjekur nga afër punimet në bllokun e dytë të shkollave të reja në Kamëz.

Kryeministri, ndërsa falënderoi ambasadorin Soreca theksoi se bashkimi Eruopian ishte donatori më i madh i vendit, duke u shprehur se mbështetja tashmë po përkthehet në punë.

“Vijon puna papushim me bllokun e dytë të shkollave të reja, të cilat ndryshe nga blloku i parë që u financua 100% nga qeveria shqiptare, financohen 100% nga Bashkimi Europian”, shkruan Rama në videon e publikuar në rrjetin social “Facebook”.


Të fundit

Dhimbje pa fund/ Publikohen foto të reja, nëna përcjell të bijën që ja vranë grabitësit

“The Guardian” ka publikuar pamje të tjera nga varrimi i 20-vjeçares Carolina Crouch, e cila u vra gjatë një...

Skena të dhunshme në aeroport, ka persona të plagosur rëndë, arrestohen 17 persona (VIDEO)

Skena të dhunshme shpërthyen në zonën pas ajrit të sigurisë në Aeroportin Luton në Londër ku u plagosën 3 persona dhe u arrestuan 17...

Me gishtin e mesit në sfond, Stresi nuk përmbahet ndaj Serbisë: Vuçiç, ti na u ktheve me armë

Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku reagon gjithmonë për çështje që e shqetësojnë. Së...

Hamasi godet me raketa pranë Ambasadës shqiptare në Tel Aviv

Njëra prej dhjetra raketave që Hamas ka lëshuar nga Rripi i Gazës në drejtim të Tel Avivit ka goditur një zonë të banuar pranë...

VIDEO/ Publikohen pamjet e reja 3D, ja si banda greko-shqiptare ekzekutoi mizorisht 20-vjeçaren

Mediat greke kanë publikuar pamje të reja 3D që ilustrojnë vrasjen e 20-vjeçares Carolina në banesën e saj nga banda greko-shqiptare. Emisioni “Dritë në...

Lajme të tjera

Web TV