Zbulohet lista/ Ja kush janë 50 deputetët që firmosën për shkarkimin e Metës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Partia Socialiste nuk ka humbur kohë në nismën për shkarkimin e Presidentit të Republikës. 50 kanë qenë firmat e deputetëve socialistë, nga 35 që duhen gjithsej për të propozuar nisëm në Kuvend. Ndërkohë që sot paradite u mblodh Konferenca e Kryetarëve ku vendosi zhvillimin e seancave plenare në datat 4 maj, 6 maj, 13 maj dhe 20 maj 2021

50 deputet kanë firmosur për të nisur procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

 


Të fundit

Humbi të gjithë familjen/ Zgjohet dhe fillon të flasë 5-vjeçari i mbijetuar nga tragjedia në Itali

Djali i vogël 5-vjeçar, i cili humbi të gjithë familjes e tij në vetëm pak sekonda, në tragjedinë e...

Merr flakë fabrika e tullave në Maminas

Përfshihet nga flakët fabrika e tullave në Maminas. Ngjarja është shënuar pak caste më parë. Ende nuk dihen shkaqet e flakëve në fabrikën e tullave....

Xhaçka takim me ministrin gjerman: Ne i kemi bërë detyrat e shtëpisë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, priti sot në një takim në MEPJ, Ministrin gjerman të Shtetit për Evropën në Ministrinë...

Dhuna në Fier, si qëndron e vërteta? Reagon ashpër Sindikata: Mjekët u vetëmbrojtën nga një i çmendur

Pak ditë pasi emisioni "Stop" publikoi një video në të cilën shfaqej audio-regjistrimi i dhunës barbare që 4 mjekë të spitalit të Fierit kanë...

Pas rihetimit për vrasjen e Aleks Nikës, djali i Faik Myrtajt kërkon drejtësi për babanë e tij: Ta marrë në dorë SPAK

Rihapja e hetimeve për vrasjen e Aleks Nikës më 21 janar 20211, ka nxitur edhe familjarët e viktimave të tjerë në këtë protestë që...

Lajme të tjera

Web TV