26-vjeçarja ekzekutohet nga dy burrat rivalë që donin të martoheshin me të

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një britanike është vrarë në Pakistan nga dy burra që konkurronin për t’u martuar me të, raportojnë mediat vendase.

26 vjeçarja Maira Zulfiqar është qëlluar me armë dhe është mbytur nga dy të dyshuar që hynë në apartamentin e saj dje në kryeqytetin e Pakistanit, Lahore.

Studentja e drejtësisë kishte shkuar në Pakistan dy muaj më parë nga Britania për të punuar në degën vendase të kompanisë ligjore Duncan Blackett.

Ajo kishte marrë një apartament me qera, ku dhe u gjet e vdekur pranë celularit të saj, raportonin mediat vendase.

Ekzaminimet mjekësore tregonin se vajza ishte mbytur dhe qëlluar me armë, ndërsa në trup kishte shenja gërvishtjeje.

Policia e Lahore thotë se të dyshuarit kishin hyrë në formë në shtëpinë e saj në atë që besohet se ishte një “krim pasioni”.

Në dokumentet ligjore të depozituara nga xhaxhai i të ndjerës thuhet se dy burrat ishin të njohur të vajzës dhe po tentonin ta bindnin të pranonte martesën me një prej tyre, por ajo i kishte refuzuar të dy.

Në dokumente thuhet se vajza kishte vizituar shtëpinë e xhaxhait disa ditë para tragjedisë dhe ishte ankuar se dy burrat e përndiqnin dhe e kërcënonin.

Një zyrtar i policisë së Lahore tha: “Gruaja kishte një plagë plumbi në shpatull, por shkaku i saktë i vdekjes nuk është përcaktuar nëse ishte nga plumbi apo mbytja në fyt”.

Dy të dyshuarit nuk janë ndaluar ende nga policia, e cila thotë se hetimet vazhdojnë.


Të fundit

50-vjeçari futet në dyqanin e pijeve alkoolike, e sulmon me tullë dy gra (Video)

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. Një burrë ka dhunuar brutalisht dy gra aziatike, në një dyqan...

Gazetari i publikon Fatmir Mediut pasaportën me mbiemër fals: Mund t’i shpëtojë drejtësisë po të përdorë këtë dokument që…

Ditën e sotme SPAK njoftoi se ka prova të reja lidhur me çështjen e Gërdecit, ku humbën jetën 26 persona dhe mbetën të plagosur...

Është pro legalizimit, politikani hyn me cigare hashashi brenda në Parlament

Çështja e legalizimit të përdorimit të marijuanës nxiti debat të ashpër në parlamentin e Francës. Anëtari i Asamblesë Kombëtare, Francois-Michel Lambert, që mbështet dekriminalizimin,...

“Më sulmojnë nga profilet fallco të kunatit”/ Kulluri: Ke për të ikur Lulzim, siç kopilat me ministrat e PD i lë…

Edvin Kulluri pjesë e grupimit “për PD-në”, që kërkojnë largimin e Lulzim Bashës nga drejtimi i Partisë Demokratike në një status të fundit në...

Tragjike/ 25 persona vriten pas shkëmbimit të zjarrit mes policisë dhe trafikantëve të drogës (Video)

Të paktën 25 persona, përfshirë një oficer policie janë vrarë në një shkëmbim zjarri në Rio de Janeiro këtë të enjte mes policisë dhe...

Lajme të tjera

Web TV