Analisti i njohur tregon skenarin “e fshehtë”, nxjerr zbuluar Lulzim Bashën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Analisti i Fjala.al Plator Nesturi tha se lëvizja e fundit e kryedemokratit Basha për mosnjohje të zgjedhjeve dhe shpallja e misionit për mbledhjen e provave që faktojnë vjedhjen e votave është një mënyrë për të tërhequr vëmendjen nga lëvizja kundër tij brenda PD.

Sipas tij, kontributi real i momentit për PD është të pranojë zgjedhjet e më pas të merret me problematikën.

“Gjatë këtij mandati nga PD kemi pasur braktisje të institucioneve, në historinë e politikë botërore nuk ka ndodhur që një parti që ka braktisur sistemin të fitojë zgjedhjet. PD nuk ka vetëm problemin e humbjes së zgjedhjeve, PD nuk ka ditur të kërkojë falje te elektorati i vet. PD është e paqartë me strategjinë, do bëjë një tur për të mbledhur prova për vjedhje të votave, po më pas”, tha analisti në emisionin Ilva Now.

 


Të fundit

Skandal/ Kim Kardashian përfshihet në një vjedhje ndërkombëtare rreth 745,000 dollarë

Ylli Kadashianëve, Kimështë përfshirë në një skandal, për vjedhje. Mediat shkruajnë se një skulpturë romake ka mundësi që të...

Sapo dolën nga seanca gjyqësore, burri 7 plumba nga kallashnikovi! Vret gruan, plagos avokatin dhe policin

Ish-polici Koço Buzo ka qëlluar më kallashnikov jo vetëm gruan e tij që e la të vdekur në vend por edhe avokatin e gruas...

Krimi në Elbasan/ Shënohet një viktimë dhe një i plagosur, identifikohet autori

Thellohet bilanci i krimit në Elbasan, ku një ish-polic vrau gruan e tij, ndërsa plagosi një person tjetër. Ngjarja e rëndë ndodhi pranë Gjykatës...

Detaje nga ngjarja në Elbasan, ish-polici ekzekutoi gruan para Gjykatës!

Një grua ka mbetur e vrarë me armë zjarri në afërsi të Gjykatës në Elbasan. Sipas Abcnews.al, të shtënat janë ndjerë pranë gjykatës ku një...

Lajm i fundit/ Plas arma në Elbasan, qëllohet një person pranë Gjykatës

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak më parë në Elbasan. Nga informacionet paraprake mësohet se të shtënat kanë ndodhur pranë Gjykatës së...

Lajme të tjera

Web TV