Basha nervozohet me gazetarët: I kthehet keq gazetares

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lulzim Basha ka shfrytëzuar stërvitjen “Defender Europe” për t’u shfaqur publikisht për të dhënë njëherësh edhe mesazhin e zgjedhjeve të 25 prillit, por mbi të gjitha duke refuzuar mundësinë e ndonjë dorëheqje nga posti i kryetarit të PD-së, si përgjegjës për humbjen e zgjedhjeve.

Ai është shfaqur tejet i tensionuar në komunikim me gazetarët, madje në një moment është nervozuar duke iu drejtuar atyre që të mos ndërhynin në dhënien e deklaratës. “Një sekondë, se nuk e kam mbaruar deklaratën”, iu drejtua Bashës, gazetares, e cila po ia drejtonte pyetjen se ndërkombëtarët kanë bërë thirrje për të njohur rezultatin e zgjedhjeve.

Kryedemokrati në pjesën e dytë të reagimit të tij është përqendruar në atë që PD-ja po ndërmerr në mbledhjen e fakteve për këtë që ai cilëson si masakër elektorale.

“Ndërsa ne vazhdojmë mbledhjen e provave dhe të faktimit të manipulimit të masakrës zgjedhore të 25 prillit, të gjithë kamerat duhet të drejtojnë tre njerëzit, te Rama, Doshi dhe Rakipi. Si i mori votat Vangjush Dako i listës së zezë bashkë me Rrahman Rraja, e Ilir Ndraxhin i bandës së famshme të Shijakut. Si i mori votat personi i listës së SHBA, Tom Doshi me tre deputetë. Si i mori i votat djali dhe dhëndri i Aqif Rakipi në Elbasan. Si i mori votat Aurora Mara e Gent Marës, person në kërkim për trafik ndërkombëtar të drogës. Rrëzimi i regjimit Rama-Doshi-Rakipi, beteja jonë kryesore”, tha Basha.


Të fundit

“U dashurua me një vajzë të re dhe u nda nga bashkëshortja”/ Avokati rrëfen historinë e biznesmenit shqiptar

Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan është trajtuar një temë për të cilën ndoshta gjithmonë do të flitet,...

Ish-presidenti Bamir Topi: Basha pas buzëqeshjes së stampuar ka shumë hipokrizi

Ish-presidenti Bamir Topi, një prej figurave kryesore të demokratëve disa vite më parë ka komentuar humbjen e PD në zgjedhjet e 25 prillit. Ndërsa një...

Makinat e Formula 1 zëvendësohen me ambulanca, ja arsyeja

128 shoferë të ambulancave po stërviten për të menaxhuar trafikun në Stamboll. Mediat vendase bëjnë me dije se pista e cila u përdor nga...

Raketa kineze dështoi/ Copëza të saj po bien në Tokë, ky është shteti i rrezikuar (Video)

Raketa fluturon në mënyrë të pakontrollueshme përmes orbitës dhe do të përplaset në tokë në ditët në vijim. Kina vuri në orbitë pjesën e parë...

Vajza përjeton tmerrin, i riu e ndjek me organin gjenital jashtë deri në shtëpi (Video)

Një vajzë në Greqi ka përjetuar momente tmerri, teksa është ndjekur nga një i ri me organin gjenital jashtë. Vajza ka treguar në rrjetet sociale...

Lajme të tjera

Web TV