Eduard Selami kundër Bashës: Mos njohja e zgjedhjeve akt jo demokratik dhe…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Rikthehet Eduard Selami njeriu që dikur konkurroi me Lulzim Bashën për postin e kryetarit të Partisë Demokratike.

Ish-kreu i PD-së, me anë të një status në rrjetet sociale ka kundërshtuar qëndrimin e mbajtur nga Basha për mos njohjen e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

“Mosnjohja e zgjedhjeve një akt jo demokratik dhe antishqiptar”, shkruan Selami në një status në rrjetet sociale.

Ky është një reagim i parë i tij në lidhje me zgjedhjet 2021. Ndërsa katër vite më parë ai konkurroi për kryetar të PD-së në vitin 2017 përballë Bashës, por i humbi zgjedhjet brenda partisë.

Ky reagim i tij mund të shihet edhe si një sinjal që ai mund të kërkojë të kandidojë sërish për postin e kreut të PD-së.


Të fundit

Taulant Balla paralajmëron kryedemokratin: Gati padia për Bashën! E ftoj që të ndjekë…

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi sot në “Real story” se ka gati një padi për...

Të buzëqeshur e të përqafuar/ Kryeministri Rama poston foton ‘krahë për krahë’ me Albin Kurtin (Foto)

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka publikuar një foto në “Instagramin” e tij, krahë për krahë me homologun kosovar, Albin Kurtin. Shihen teksa pozojnë të...

Hapet gara për projektin e portit të ri në Porto Romano, zgjat deri më 9 korrik me fond 9.3 mln €

Autoriteti Portual i Durrësit ka hapur garën për projektin që do të ketë porti i ri tregtar në zonën e Porto Romanos duke i...

Aksidenti në Tiranë /E reja humbi këmbën, shoferi 19-vjeçar është djali i ish-drejtorit të Policisë së Shtetit

Shoferi 19-vjeçar i cili aksidentoi një 30-vjeçare në trotuar në rrugën “Xhanfize Keko” në Tiranë është identifikuar me emrin Jehon Breçani. 19-vjeçari  ka humbur drejtimin...

Shtohet misteri pas vdekjes së Evgjeni Baxhos/ Simboli i ngjashëm me atë të viktimës pikturohet në murin pranë… (FOTO)

Misteri është shtuar akoma më shumë pas vdekjes së Evgjeni Baxhos pasi një simbol që u gjet në trupin e saj duket se qarkullon...

Lajme të tjera

Web TV