I ofron seks, por fqinja e refuzon/ Gruaja e vret dhe më pas i copëton trupin (fotot)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një e re ka vrarë fqinjën e saj kur i refuzoi kërkesën për seks dhe më pas i ka copëtuar trupin me sharrë elektrike. Pa vonuar më shumë, ajo ka djegur mbetjet në një pyll.

Pas largimit të mbetjeve të trupit të vajzës, Gareeca Gordon u përpoq të fshihte krimin duke dërguar mesazhe që supozohej se vinin nga vajza e vdekur, për miqtë e familjarët e saj.

Ajo u dënua me 23 vite burg për krimin e rëndë.

“E ardhmja e saj ishte e shkëlqyer, premtuese. Ti ia more asaj këtë mundësi. Ia more atë prindërve që e donin shumë dhe e adhuronin”, tha gjykatësi duke shtuar se Gordon “kërkonte seks” nga viktima Phoenix Netts duke u bërë fizikisht agresive, duke e shtyrë atë nëpër dhomë kur refuzonte.

Gjykatësi e quajti Gordon një person “shumë të rrezikshëm”, pasi asnjë nga plagët që i kishte shkaktuar nuk do të kishin qenë fatale nëse do te kërkonte ndihmë, por refuzoi ta bënte këtë, ndoshta për 12 orë derisa vajza vdiq.

Nëna e vrasëses Gordon, emri i të cilës nuk u publikua, shkruante në një letër për gjykatësit se bija e saj ishte një “bombë me sahat”.

Gordon vrau Netts më 16 prill vitin e kaluar dhe u arrestua më 12 maj.

Prokurori Andreë Smith tha se Netts i kishte thënë një shoqeje se Gordon “kërkonte seks me të” dhe bëhej “agresive” kur ajo i thoshte jo. Më 7 prill, Netts i dërgoi një mesazh një shoqeje: “Një vajzë këtu më kërkon të bëhem seksuale … po më tmerron.”

Një javë më vonë ajo kishte vdekur në duart e përndjekëses ne kamp.


Të fundit

Fitoi kujdestarinë pasi u divorcua/ Burri shet djalin 2-vjeçar për 25 mijë dollarë

Një kinez është arrestuar pasi dyshohet se ka shitur djalin e tij, dy vjeç dhe ka përdorur paratë për...

“U dashurua me një vajzë të re dhe u nda nga bashkëshortja”/ Avokati rrëfen historinë e biznesmenit shqiptar

Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan është trajtuar një temë për të cilën ndoshta gjithmonë do të flitet, janë si ato temat universale...

Ish-presidenti Bamir Topi: Basha pas buzëqeshjes së stampuar ka shumë hipokrizi

Ish-presidenti Bamir Topi, një prej figurave kryesore të demokratëve disa vite më parë ka komentuar humbjen e PD në zgjedhjet e 25 prillit. Ndërsa një...

Makinat e Formula 1 zëvendësohen me ambulanca, ja arsyeja

128 shoferë të ambulancave po stërviten për të menaxhuar trafikun në Stamboll. Mediat vendase bëjnë me dije se pista e cila u përdor nga...

Raketa kineze dështoi/ Copëza të saj po bien në Tokë, ky është shteti i rrezikuar (Video)

Raketa fluturon në mënyrë të pakontrollueshme përmes orbitës dhe do të përplaset në tokë në ditët në vijim. Kina vuri në orbitë pjesën e parë...

Lajme të tjera

Web TV