Kuvendi në seancë plenare, Valteri: Të hiqen gjobat e vendosura gjatë pandemisë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka nisur seanca e parë plenare në Kuvendin e Shqipërisë, pas zgjedhjeve të 25 prillit, ku edhe janë njoftuar projektligjet e depozituara në Kuvend.

Vasilika Hysi theksoi së në Kuvend janë depozituar dy vakanca dhe se një grup deputetësh kanë paraqitur kërkesë për shkarkimin e presidentit.

Ndërkohë në fjalën e tij Halit Valteri ka kërkuar miratimin e faljes së gjobave që janë marrë gjatë pandemisë së Covid.“Zoti Balla do t’ju lutesha ta merrni në konsideratë dhe unë do të punoj fort që opozita të na bashkohet tek kjo nismë”, tha ai.

Në fjalën e tij Taulant Balla tha se seanca e 13 majit të zëvendësohet për shkak se përkon me festën e Bajramit, ndërsa seanca e ditës së enjte të zhvillohej në ditën e premte.

Nga ana tjetër këtë të martë në Durrës është zhvilluar ceremonia e “Defender Europe 21”.


Të fundit

Skandali me abuzimin seksual të një nxënësje në klasë të parë në kryeqytet, reagon ashpër policia

Policia e Kosovës ka reaguar pas publikimit të një videoje në disa portale, sipas së cilës pretendohet se ka...

Elgit Doda bën deklaratën e fortë: Kush po është i papunë, po merret me këngë

Artisti i njohur, Elgit Doda, është tejet i pëlqyer për të gjitha projektet e tij muzikore. Ai në rrjete sociale është shumë aktiv, duke sjell...

Tea shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga konkurentet më të dashura për...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Lajme të tjera

Web TV