Makinat po lëviznin poshtë, momenti i shembjes së urës së metrosë (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një aksident i rëndë hekurudhor është regjistruar në Mexico City, ku një urë e metrosë Aerotren u shemb ndërsa mbi të po kalonte një tren me pasagjerë.

Si pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë lënduar, ndërsa ekipet e kërkim-shpëtimit vijojnë punën për të mbijetuar.

Aksidenti ndodhi shumë pranë stacionit të Olivos, në linjën nr.12 të metrosë së kryeqytetit meksikan. Shkaqet janë ende të paqarta dhe një hetim ka nisur për nxjerrjen e përgjegjësive.

Videot në televizionin meksikan dhe mediat sociale treguan vagonë treni “të varur”, ndërsa sirenat shpërthyen aty pranë. Ndërsa disa pamje tregojnë mbikalimin duke u shembur mbi makina, në një rrugë poshtë.


Të fundit

Tean shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Po filmonte dhunën në Rripin e Gazës, papritur gjen vëllezërit e tij pa shenja jete, video prekëse

Një palestinez me emrin Muhammed al-Mensi, nga fillimi i sulmeve izraelite po filmon gjithçka duke munduar të dokumentojë dhunën në Rripin e Gazës. Gjatë...

Dhimbje pa fund/ Publikohen foto të reja, nëna përcjell të bijën që ja vranë grabitësit

“The Guardian” ka publikuar pamje të tjera nga varrimi i 20-vjeçares Carolina Crouch, e cila u vra gjatë një grabitjeje të ndodhur në banesën...

Lajme të tjera

Web TV