Pamje të pabesueshme/ Mbi 30 plumba në makinën e blinduar të policit, reagimi i tij është i habitshëm (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një gardian i Afrikës së Jugut është kapur në pamjet e kamerave duke luftuar një bandë grabitësish të armatosur që “derdhën” mbi makinën e tij të sigurisë mbi tridhjetë plumba, në një përpjekje për ta vrarë atë.

Sipas mediave të huaja, ish-snajperisti i policisë, Leo Prinsloo, 48-vjeçar, po shoqëronte një ngarkesë me vlerë të lartë, me makinën e blinduar Toyota Land Cruiser, kur u zu në pritë nga dy makina, që ishin plot me persona të armatosur.

Disa të shtëna dëgjohen së pari, teksa një makinë i afrohet automjetit të ekspertit të sigurisë Leo në autostradën N4 në kryeqytetin Pretoria, duke hapur zjarr dhe në fund duke shkatërruar dritaren e makinës së blinduar.

Në mënyrë të pabesueshme Leo, i cili ishte me njësinë e forcave speciale të Shërbimeve të Policisë së Afrikës së Jugut për 12 vjet dhe u mëson forcave të tyre speciale ushtarake se si të qëllojnë, mbetet jashtëzakonisht i qetë gjatë sulmit.


Të fundit

Skandali me abuzimin seksual të një nxënësje në klasë të parë në kryeqytet, reagon ashpër policia

Policia e Kosovës ka reaguar pas publikimit të një videoje në disa portale, sipas së cilës pretendohet se ka...

Elgit Doda bën deklaratën e fortë: Kush po është i papunë, po merret me këngë

Artisti i njohur, Elgit Doda, është tejet i pëlqyer për të gjitha projektet e tij muzikore. Ai në rrjete sociale është shumë aktiv, duke sjell...

Tea shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga konkurentet më të dashura për...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Lajme të tjera

Web TV