Rama i dhuron një suvenir dhe një karikaturë, gjenerali amerikan i jep një medalje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama së bashku me gjeneralin amerikan T.D.Wolters kanë bërë një udhëtim me anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare. Rama i dhuroi një suvenir dhe një karikaturë, teksa gjenerali amerikan i dha një medalje, për të cilin kryeministri tha se do ia jepte djalit të tij, Zahos.

” Nisja e stërvitjes “Defender Europe 21”. Në anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare me gjeneralin amerikan T.D.Ëolters, Komandanti Suprem i Aleancës së Atlantikut të Veriut, e me miq të tjerë”, shkruan Rama.


Të fundit

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat/ Ulje e rasteve të reja, ja sa viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të...

E përdhunuan për 5 muaj, zbardhet dëshmia rrëqethëse e 15-vjeçares në Mirditë: Vetëm frika e publikimit të…

Historia shokuese e përdhunimit dhe abuzimit seksual në mënyrë të përsëritur përmes shantazhit të një 15 vjeçareje nga Mirdita ka tronditur jo pak shoqërinë...

Çfarë deklaronte Agron Shehaj para se të bëhej rivali Bashës për kreun e PD?

Politikani dhe biznesmeni Agron Shehaj shpalli kandidaturën për postin e kryetarit të Partisë Demokratike. Pak orë para mbylljes së afatit zyrtar të pranimit të...

Gjermania “ultimatum” Holandës e Francës: E duam tani liberalizimin e vizave për Kosovën

Në Bundestagun gjerman, u rikthye çështja e liberalizimit të vizave me Kosovën. Renata Alt, nga Partia Liberale, FDP, kujtoi se kredibiliteti i BE-së në Ballkan...

Familja Berisha u shpall ‘non grata’ nga SHBA, reagon për herë të parë Armina Mevlani

Partnerja e Shkëlzen Berishës, Armina Mevlani ka reaguar për herë të parë pasi familja e të dashurit të saj u shpall "non grata" nga...

Lajme të tjera

Web TV