Seanca e parë plenare pa Bashkim Finon, deputetët mbajnë një minutë heshtje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kjo është seanca e parë plenare që zhvillohet pa deputetin Bashkim Fino, i cili u nda nga jeta në 29 mars 2021, pas komplikacioneve që i shkaktoi koronavirusi.

Sot nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi ftoi pjesëmarrësit në këtë seancë që të mbanin një minutë heshtje në nder të tij.

Pas fitores së Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit, kryeministri Edi Rama në fjalën e tij që mbajti në sheshin “Skënderbej” u shfaq i prekur për humbjen e Finos dhe për faktin se ai nuk ishte mes tyre për të festuar fitoren.

Teksa po komentonte faktin se sa e përçarë është klasa politike shqiptare, dhe ndërsa i bëri sërish thirrje Bashës që të bashkëpunonte me PS për të çuar para reformat për të mirën e vendit, theksoi se u desh të largohej nga kjo jeta Bashkim Fino që klasa politike të linte pas mllefet dhe t’i shprehte ngushëllimet familjes së tij.

Top Channel


Të fundit

Elgit Doda bën deklaratën e fortë: Kush po është i papunë, po merret me këngë

Artisti i njohur, Elgit Doda, është tejet i pëlqyer për të gjitha projektet e tij muzikore. Ai në rrjete sociale...

Tean shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga konkurentet më të dashura për...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Po filmonte dhunën në Rripin e Gazës, papritur gjen vëllezërit e tij pa shenja jete, video prekëse

Një palestinez me emrin Muhammed al-Mensi, nga fillimi i sulmeve izraelite po filmon gjithçka duke munduar të dokumentojë dhunën në Rripin e Gazës. Gjatë...

Lajme të tjera

Web TV