Zbulohet jeta intime e Hitlerit dhe praktikat ekstreme seksuale

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Jeta intime e Adolf Hitlerit dhe praktikat e tij ekstreme janë subjekt i një dokumentari i cili zbulon se udhëheqësi i Gjermanisë naziste gëzonte disa zakone të forta gjumi si sadomasokizmi, pornografia dhe madje edhe incesti. Vlerësohet se gjatë regjimit të Hitlerit gjashtë milion hebrenj vdiqën në kampe shfarosjeje të vendosura në disa vende të Europës Lindore gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Sipas hetimeve të bëra në dokumentarin “Jeta Seksuale e Hitlerit”, vihet re se ai preferonte të mos investonte energjinë e tij në takime intime, gjë që e ktheu atë në një adhurues të pornografisë. Thuhet se mjeku i tij personal do t’i kishte dhënë amfetamina, përzierje vitaminash, madje dhe spermë demi për të rritur performancën e tij seksuale, e cila do të kishte kontribuar në varësinë e tij ndaj substancave që janë studiuar në studime të tjera, shkruan abcnews.al

“Praktikat sadomasokiste përshtaten në mënyrë të përsosur me personalitetin e Hitlerit,” shpjegoi ai. Robert Kaplan, psikiatër ligjor dhe historian, në The Sun. “Ai brendësoi gjithçka që nuk i pëlqente, si humbjet në jetën e tij dhe projektoi zemërimin e tij mbi të gjithë. Është mjaft e mundur që dikush si kjo të ketë këto praktika seksuale”, shtoi ai. Sipas dokumentarit, Hitlerit i pëlqente ta shkelmonin dhe praktikat e tjera që përfshinin sekrecione trupore.

Dashuri me funde tragjike

“Jeta seksuale e Hitlerit” eksploron rastet e disa grave pranë politikanit gjerman, themeluesit të nazizmit, të cilat kishin përfundime tragjike. Njëri prej tyre është ai i mbesës së tij Geli Raubal, e cila në moshën 17-vjeçe erdhi të jetonte në shtëpinë e Hitlerit me nënën e tij, e cila ishte motra e udhëheqësit nazist dhe shërbeu si kujdestare e shtëpisë. Ata krijuan një lidhje për rreth gjashtë vjet derisa Geli u gjet e vdekur në apartamentin e Hitlerit me një të shtënë me armë në gjoks. Thuhej se ishte një vetëvrasje dhe ishte vetëm 23-vjeçe.

Lexo edhe :  Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë, çfarë misteri fsheh vizita e tij?

Një marrëdhënie tjetër e njohur e Hitlerit ishte me aktoren e filmit Renata Mueller, një nga më të suksesshmet e kohës së saj, e cila vdiq në 1937 kur ra nga një dritare spitali gjatë një vizite në Gestapo, raporton abcnews.al

Sipas dokumentarit, megjithëse nuk i pëlqente ta preknin, Hitlerit i pëlqente të shikonte dhe të organizonte shfaqje private seksuale. Është dokumentuar se fotografi zyrtar nazist, Heinrich Hoffman, kërkoi krijimin e disa filmave për të rritur kreun e atëhershëm të shtetit.

Për Kaplan, “kontrasti midis burrit që është bosh brenda dhe burrit që qëndron në një podium dhe hedh fjalë dhe njerëzit çmenden” është e barabartë me eksitimin. “Turma emocionohet dhe ai del duke u tundur, duke djersitur dhe duke arritur diçka afër kulmit. Është si dikush që sapo ka bërë seks: ai është i lagur nga djersa, i rraskapitur”, tha ai.

Dokumentari “Jeta Seksuale e Hitlerit” transmetohet në Sky History.

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV