Fitoi kujdestarinë pasi u divorcua/ Burri shet djalin 2-vjeçar për 25 mijë dollarë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një kinez është arrestuar pasi dyshohet se ka shitur djalin e tij, dy vjeç dhe ka përdorur paratë për të shkuar në udhëtime me të dashurën e tij të re.

I dyshuari, i identifikuar nga mbiemri i tij Xie, nga provinca kineze e Zhejiang, fitoi kujdestarinë e djalit të tij pasi u divorcua nga gruaja e tij, të cilës iu dha kujdestaria e vajzës së tyre. Babai e la djalin, me nofkën Jiajia, në kujdesin e vëllait të tij Lin, i cili jeton në qytetin e Huzhou, ndërsa i duhej të punonte në një zonë tjetër.


Por pasi e mori Xie tha se do ta çonte djalin te e ëma e tij për ta parë por nuk bëri kështu pasi djali nuk shkoi asnjhëherë nê shtëpinë e nënës.

Të afërmit e burrit filluan të shqetësoheshin pasi nuk kishin marrë asnjë lajm prej tij dhe raportuan ngjarjen në polici. Pas një hetimi, policia lokale tha se zbuloi se burri e kishte shitur fëmijën te një çift për 25 mijë dollarë.

Të fundit

I dehur aksidentoi një person dhe ia mbathi, arrestohet polici në Durrës

Drejtoria Rajonale e SHÇBA Durrës-Kavajë nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, referoi materialet procedurale në Prokurorinë pranë...

Ndërtuan pa leje në Jalë dhe në Dhërmi, hetohen 3 pronarë

Ndërtuan pa leje në Jalë dhe në Dhërmi, nën hetim në gjendje të lirë 3 pronarë. "Proçedohen penalisht 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Specialistët...

Luana Vjollca pjesë e brendit të famshëm ndërkombëtarë, ja marka  

 Luana Vjollca ka tërhequr vëmendjen e markës së famshme “Philip Plein”. Moderatorja shqiptare është bërë pjese e kësaj familje dhe këtë gjë na e...

Dhunonte ish-të dashurën/ Arrestohet 28-vjeçari, i kërkonte edhe para me kusht

Një 28-vjeçar me inicialet K.K., përfundoi në prangat e Policisë pasi në kundërshtim me vendimin e gjykatës ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish-të...

Vrau motrën në Shkodër, Gjykata jep vendimin për Fabian Vukën

Fabian Vukaj, 55-vjeç, ka dalë sot para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë për vrasjen e motrës së tij, Diana Vukaj, 58-vjeç. Shkak...

Lajme të tjera

Web TV