Krimi në Elbasan/ Shënohet një viktimë dhe një i plagosur, identifikohet autori

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Thellohet bilanci i krimit në Elbasan, ku një ish-polic vrau gruan e tij, ndërsa plagosi një person tjetër. Ngjarja e rëndë ndodhi pranë Gjykatës së Elbasanit.

Autori është Koço Buzo, një polic në pension. Mësohet se çifti ishte në proces divorci.


Të fundit

Manastirliu: Sot priten 11.700 doza vaksinash

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot ardhjen në Shqipëri të mijëra dozave vaksinash. Manastirliu shkruan...

Mashtroi kompaninë shqiptare përmes internetit, arrestohet 41-vjeçari në Gjermani

Njësia për Hetimin e Krimeve Kibernetike në Drejtorinë Hetimore në Departamentin e Policisë Kriminale në Policisë së Shtetit përmbyllime sukses operacionin e koduar “Përfundimi”,...

U shemb nga kamioni 50 ton, nis rindërtimi i urës në Darëzesë

Ka nisur sot rindërtimi i urës provizore në Darëzezë, katër ditë pas shembjes së saj. Rindërtimin e urës kanë nisur forcat xheniere të ushtrisë ....

E rëndë/6 burra tentojnë të përdhunojnë live në internet 25-vjeçaren

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në Greqi, ku një grua e re u sulmua seksualisht nga gjashtë burra. Siç raportojnë mediat...

Sot provimi i Letërsisë për Maturën, testi publikohet në rrjetet sociale

Sot në mbarë vendin mbahet provimi i Letërisë për Maturën Shtetërore. Mirëpo, testi ka dalë në rrjetet sociale. Testi është publikuar i plotë në “Facebook”. Testi...

Lajme të tjera

Web TV