Rihapja e çështjes së ‘Gërdecit’/ Mero Baze: Ky është shansi i fundit që Mediu të shkojë para drejtësisë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gazetari dhe analisti Mero Baze ka reaguar lidhur me lajmin se është bërë kërkesa për rihapjen e çështjes së “Gërdecit” kundër ish-ministrin e Mbrojtjen, Fatmir Mediun.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, Baze shkruan se rihapja e dosjes së Gërdecit është shansi i fundit që Fatmir Mediu ende i pagjykuar të shkojë para drejtësisë.

Ai shton se tani që Mediu është deputet dhe investitor i boronicave në Gërdec duhet të jetë në rregull me banorët.

Mediu ka fituar mandatin e deputetit në listat e PD në Tiranë.


Të fundit

Vdekja e 14 personave pas rrëzimit të teleferikut/ Habit fajtori i tragjedisë: Do dëmshpërblej familjarët!

Menaxheri i teleferikut, Luigi Nerini në malin Mottarone është shprehur se dëshiron të takojë të afërmit e viktimave që...

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat: 6 raste të reja me Covid-19, ja sa humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë shifrat e situatës Covid në 24 orët e fundit, ku një person ka humbur jetën dhe janë shënuar 6...

Momentet e tmerrit kur çifti bie nga ballkoni gjatë konfliktit të nxehur (Video)

Kalimtarë të shikuar panë sesi një çift që po konfliktoheshin në ballkon, ranë të dy nga 7-8 metra lartësi kur parmakët ornamentalë u thyen. Çifti...

Tre dekada nga vdekja e Pablo Escobar, nipi: E di kush e tradhtoi xhaxhanë tim!

Ai ishte “El Patron”, shefi, njëshi i padiskutueshëm: Pablo Escobar, njeriu i ambicieve hiperbolike, që kërkonte gjithmonë më shumë nga sa kishte. Prej kolumbianit te...

Pacienti batuta me Ramën: Ku je o punëtori i madh i Shqipërisë, Rama: Ky qenka në formë, pse…

Kreu i qeverisë u ndal në një dhomë ku vizitoi një pacient, ndërsa ky i fundit nuk i kurseu lëvdatat për stafin mjekësor dhe...

Lajme të tjera

Web TV