Zbardhet dëshmia e 13-vjeçares që u sulmua seksualisht nga polici: Hyra brenda në banesë dhe ai…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është zbardhur dëshmia e 13-vjeçares, e cila u sulmua seksualisht nga polici Kol Kola në Lezhë. Sipas dëshmisë, ngjarja ka ndodhur më 29 Prill, kur e mitura ndodhej në radhë për të hyrë te dentistja.

13-vjeçarja ka treguar se ishte duke pritur jashtë klinikës pasi brenda kishte pacientë. Në këtë moment i është afruar polici 62-vjeçar i cili i ka thënë se ndaj saj kishte një denoncim dhe për këtë ajo duhej të shkonte me të në komisariat.

“Pranë meje u afrua një punonjës policie. Ai më tha se ndaj meje kishte pasur një denoncim dhe duhet të më shoqëronte për në komisariat për verifikim. Duke i besuar policit, u futa brenda klinikës dentare dhe i kërkova dentistes që të më shtynte orarin,” është shprehur vajza.

Në momentin që ka hyrë në automjet, e mitura ka parë në xhamin e makinës mjetin e identifikimit të policit dhe i ka memorizuar emrin. Pas kësaj, 13-vjeçarja është shprehur se Kol Kola nuk ka ndaluar para komisariatit, por para një pallati, ku i ka kërkuar që ta ndjekë nga pas.

Pasi hyri në banesë, e mitura tregon se polici ka kryer veprime të turpshme dhe ka tentuar të abuzojë seksualisht me të, por ka mundur t’i shpëtojë. Me të mbërritur në shtëpi, e mitura i ka treguar çdo gjë prindërve, të cilët së bashku kanë shkuar në komisariat për të bërë denoncimin.

Pas kësaj, policia ka sekuestruar kamerat e bizneseve të pallatit dhe aty është është vërtetuar dëshmia e të miturës, ndërsa gjithashtu dentistja e klinikës ka konfirmuar se e mitura i kishte thënë se po largohej.

Ndërkohë nga kamerat e sigurisë është zbuluar se e mitura ka qëndruar brenda në banesë për rreth 6 minuta. Kujtojmë se ditën e nesërme, Kol Kola do të dalë para gjykatës.


Të fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Rikthehen viktimat, rastet ditore mbeten të ulëta

Në 24 orët e fundit është shënuar viktima e parë nga COVID për muajin qershor. Njoftimi i ministrisë: Ministria e Shëndetësisë...

43-vjeçari del para gjykatës/ Nëna shpërthen ne lot: E kam djalin të pafajshëm

Skënder Krasniqi, 43 vjeç, i akuzuar për vrasjen e shtetasit Novruz Likometaj ngjarje e ndodhur në nëntor të vitit 2015, ka dalë sërish para...

Europa regjistron temperaturat më të ulëta në pranverë, që prej 2013

Një sistem i vazhdueshëm i presionit të ulët mbi Europë është bërë shkak që të përjetojë kontinenti, pranverën më të ftohtë që nga viti...

Përfshihet nga flakët banesa në Korçë, shkak rrjedhja e gazit

Një banesë në katin e 4-t të një pallati në lagjen 17 në Korçë, është përfshirë nga flakët.   Ngjarja ka ndodhur pak më parë, ndërsa...

Studimi i ri: Vaksinat e vjetra mund të luftojnë viruset si Covid-19

Një studim i ri pretendon se vaksinimet me vaksina që përmbajnë versione të zbutura të viruseve të gjalla (LAV), siç janë ato të përdorura...

Lajme të tjera

Web TV