Gazeta Fjala, e premte 7 maj 2021

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje


Të fundit

Cila do të jetë politika e jashtme gjermane nën një kancelar Armin Laschet?

Fjalimi programatik i Armin Lashetit, kryetarit të partisë së kancelares Merkel, CDU dhe kandidatit për kancelar të CDU/CSU-së i...

Plagosja e 33-vjeçarit në Dimal, në pranga 2 autorët

Identifikohen dhe arrestuan dy autorët e plagosjes së 33-vjeçarit Iljaz Ismaili mbrëmë në Dimal. Policia ka shpallur në kërkim dhe 4 shtetas të tjerë, të...

Ndërvarësia financiare midis SHBA-së dhe Kinës reflekton tjetër realitet

Nga Almario Uka Globalizmi është në një sens të përgjithshëm, rritja e integrimit mbarëbotëror të sistemeve ekonomike, kulturore, politike, fetare, dhe shoqërore. Ndërsa, globalizimi financiar...

SHBA ndaj Shqipërisë si Hard love, (Dashuri e ashpër)

Nga Gazmend Kapllani Më vjen jashtëzakonisht keq që si shqiptar i Amerikës lidhem me Shqipërinë për të diskutuar diçka të tillë. E para, është turp...

Nuk është thjesht Berisha

Nga Plator Nesturi Vendimi i Departamentit të Shtetit për të shpallur persona non grata ish- kryeministrin Berisha dhe familjen e tij natyrisht që përbën interesin...

Lajme të tjera

Web TV