Me alumin dhe drita nëpër mure, zbulohet laboratori i drogës në Lushnjë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas një hetimi disa mujor, policia e Fierit ka arrestuar një person, i cili kishte kthyer një kat të shtëpisë për prodhim droge (hashash).

Burimet bëjnë me dije se ai është arrestuar tek vendi i quajtur “Sheshpushimi i shoferit” pa mbërritur në Lushnje, ku dhe kishte ngritur laboratorin.

Ambienti i përshtatur në laborator është në një karburant që po restaurohej buzë rrugës në aksin Lushnjë-Fier.

Në vendngjarje janë forcat e policisë dhe punonjës të ndërmarrjes OSHEE ngjitur me këtë ambient ndodhet një kabinë elektrike ku mendohet se personi që ka ndërtuar ambientin për kultivimin e kanabisit merrte energjinë në mënyrë ilegale.


Të fundit

E rëndë/ Radha për të hyrë në tualetin e një lokali bëhet shkak i vrasjes së një të riu

Disa pamje të rënda vijnë nga një lokal nate në Bronx të New York-ut, në SHBA, ku një person është...

Berisha ‘non grata’ në SHBA, Kreshnik Spahiu: Fati i keq që do e bëj burgun në pleqëri

Kreshnik Spahiu ka ironizuar komentet e disa prej analistëve që shprehen se para se Sali Berisha të ishte shpallur ‘non grata’ nga SHBA e...

Mbajtën peng dy persona/ Policia jep detaje për arrestimin e Seit Manahasa: I kërcënuan dhe shantazhuan për…

Policia e Elbasanit ka dalë me njoftimin zyrtar në lidhje me arrestimin e Sait Manahasës, i cili u vu në pranga në një aksion...

I dha titullin Atletikos, Suarez shpërthen në lot: Barcelona nuk më vlerësoi, Messi…

Luis Suarez i ka dhënë titullin kampion Atletiko Mardidit, teksa me golat e tij gjatë gjithë sezonit, por më shumë me dy golat në...

Anxhela Peristeri performon e dyta/ Shkëlqen në finalen e “Eurovizion 2021” dhe falënderon në shqip

Anxhela Peristeri ka perfomuar e dyta në finalen e madhe të “Eurovision Song Contest 2021” me këngën “Karma”. Festivali më i madh i këngës, në...

Lajme të tjera

Web TV