“Si ka qenë Rama me gjumin këto 8 vjet?”/ Përgjigjia epike e Bamir Topit shkakton të qeshura në studio (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi ishte i ftuar në emisionin “Dekalog” nga Roland Qafoku, në një intervistë ku foli për një sërë çështjesh në politikën shqiptare, veçanërisht opozitën.

Kryeministri Rama ka përsëritur vazhdimisht oferten e tij për bashkëpunim me Partinë Demokratike kohët e fundit dhe këtë gjë e ka komentuar edhe Topi duke e konsideruar si gjë normale për integritetin në BE.

Pjesë nga intervista:

“Si e komentoni ofertën e Ramës për bashkëpunim me PD-në?

“Është normale deri në momentin që duhen ligje që i shërbejnë integrimit në BE. Por do theksoja që çdo hap tjetër që do tentojë në bashkëqeverisje do ishte asgjesim i demokracisë. Të kesh një opozitë të fortë do të thotë ta lësh kryeministrin pa gjumë. Ta lësh pa gjumë realisht.”, tha Topi.

Ndërsa kur gazetari Roland Qafoku e pyeti: “Si ka qenë Rama me gjumin këto 8 vjet?” , përgjigjia e tij ishte:

“Unë s’kam fjetur me Ramën.”, tha Topi, batutë kjo që shkaktoi të qeshura në studio.

Për më tepër ndiqni videon më poshtë:

Të fundit

Keni probleme me kujtesën? Provoni këto dy përbërës dhe rezultati do t’iu lërë pa fjalë

Të dy këto përbërës natyralë janë fantastike për shëndetin e trurit, zemrën por dhe probleme të tjera shëndetësore. Arrat dhe...

Deklarim të rremë të pasurisë, Prokuroria e Durrësit dërgon në gjyq ish-prokurorin

Prokuroria e Durrësit përfundon hetimet dhe dërgon në gjyq ish-prokurorin Petrit Fusha, i hetuar për deklarim të rremë të pasurisë. Ish-prokurori akuzohet për “Refuzim...

Çfarë do të ndodhë në seancën e të enjtes në Kuvend?

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste. Në mbledhje u diskutua për agjendën e seancës të së enjtes. Mësohet se të...

33-vjetori e gjen PD-në të përçarë/ As festa nuk i bashkon “të djathtët”

Sot shënohen 33 vjet që nga themelimi i Partisë Demokratike, partia e parë e djathtë, e krijuar pas pluralizimit në vendin tonë. Megjithatë, ky përvjetor...

“Liridona dhe Naimi kishin një konflikt”/ Eksperti: Familjarët e tyre e dinë

Teksa kanë kaluar më shumë se dy javë nga vdekja e Liridona Ademajt, vrasja e saj mbetet e rrethuar nga misteri. Eksperti i kriminalistikës Mensut...

Lajme të tjera

Web TV